Öğretmenler Boş Zamanlarında Ne Yapmalı?

blog yazarı

Öğretmenler boş zamanlarında kendilerini geliştirebilecekleri birçok farklı aktivite yapabilirler. Örneğin, okullarındaki dersleri ve öğrenme metotlarını geliştirmek için eğitim seminerlerine katılabilirler. Ayrıca, okulları dışında yapabilecekleri etkinliklere katılabilirler veya öğrencilerine yönelik faydalı materyaller oluşturabilirler. Başka bir seçenek olarak, öğretmenler kendilerini fiziksel olarak ve zihinsel olarak dinlendirebilecekleri aktiviteler yapabilirler, örneğin yoga, kitap okuma veya yürüyüş yapma. Önemli olan, öğretmenlerin kendilerini zaman zaman dinlendirmeleri ve kendilerini geliştirmeleridir.

Öğretmenlere Yönelik Filmler

Birçok öğretmenleri konu alan film mevcuttur. Örnekler arasında:

“Dead Poets Society” (1989) – Robin Williams’ın başrolünde olduğu bu film, bir öğretmenin öğrencilerini sanat, felsefe veyaşam hakkında düşünmeye teşvik etmeye çalışmasını konu alır.

“Stand and Deliver” (1988) – Çok başarısız olarak kabul edilen bir lise matematik sınıfının hikayesini anlatır. öğretmenin öğrencilerine güven vererek onların matematikteki yeteneklerini keşfettirmelerini sağlar.

“Freedom Writers” (2007) – Hilary Swank’ın başrolünde olduğu bu film, bir öğretmenin, zorlu bir okulda öğrencilerine güven vermeye çalışmasını konu alır.

“The Great Debaters” (2007) – Denzel Washington’un yönettiği ve başrolünde olduğu bu film, bir öğretmenin üniversiteli öğrencilerinin bir debat takımını kurmasını konu alır.

“Mr. Holland’s Opus” (1995) – Richard Dreyfuss’un başrolünde olduğu bu film, bir müzik öğretmeninin 30 yıllık öğretmenlik serüvenini konu alır.

“The Blackboard Jungle” (1955) – kalıplaşmış bir okulda görev yapan bir öğretmenin hikayesini anlatır. öğretmenin öğrencilerinin zorlu davranışları ile mücadelesi ve onların hayatlarını değiştirmeye çalışması konu alınır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

eight − 3 =