Öğretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışması Sonuçları

Yarışmada okul öncesi, ilkokul, ortaokul, ortaöğretim, dijital materyal ve bu yıl eklenen özel eğitim kategorileri şeklinde 6 ayrı kategori bulundu. Değerlendirme sonunda 18 materyale ödül verildi. 18 akademisyen, 9 öğretmen ve 9 maarif müfettişi, sergi sırasında kendilerine tanımlanan materyalleri inceleyerek, materyal sahiplerinin sunumlarını dinleyerek online değerlendirme yaptı. Sergi değerlendirmesi sonunda en yüksek puan sıralamasında her kategoriden birinci, ikinci ve üçüncü olan materyaller belirlendi.

Okul Öncesi Kategorisinde;

İstanbul (Beylikdüzü), Yıldızlara Yolculuk materyali ile Dilara Pamukçu birinci, Sinop (Durağan), Kod 10 materyali ile Esma Başyiğit ikinci, İstanbul (Beylikdüzü), Minim Parmaklar Atölyesi materyali ile Zehra Bilgin üçüncü oldu.

İlkokul Kategorisinde;

İstanbul (Avcılar), Katla-Toplamatik materyali ile Özge Yücel birinci, Şanlıurfa (Viranşehir), Eğitim Pastam materyali ile Fatma Susaçan ikinci, Tokat (Erbaa), Haydi! Bir Işık da Sen Yak materyali ile Selcen Balcı üçüncü oldu.

Ortaokul Kategorisinde;

Konya (Seydişehir), Beşi Bir Materyalde materyali ile Kezban Doğanoğlu birinci, Kahramanmaraş (Onikişubat) Notamatik materyali ile Arif Karakaya ikinci, İstanbul (Esenyurt) Ondalık Sayılarda Yuvarlama materyali ile Sinem Akgeyik Birgül üçüncü oldu.

Ortaöğretim Kategorisinde;

Kocaeli (İzmit), Benzerlik-Trigonometri Kullanarak Uzaklık Tahmin Etme materyali ile Yasin Çek-İsmet Kılıç birinci, İstanbul (Gaziosmanpaşa) Trigonometrik Saat materyali ile Ahmet Karaca-Hüseyin Erkmen ikinci, İstanbul (Üsküdar) Matüs materyali ile Gülhan Kurt ise üçüncü oldu.

Özel Eğitim Kategorisinde;

İstanbul, Small Discoveries materyali ile Feyzullah Bütün birinci, Yozgat (Merkez) İntelligent İnteraction (Akıllı Etkileşim) materyali ile Emel Sert- Salih Aksoy ikinci, Kırşehir (Mucur) Parmak Göz materyali ile Resul Köksal üçüncü oldu

Dijital Materyal Kategorisinde;

İstanbul (Ataşehir), Çocuklarla Matematik materyali ile Nursen Özel Erilli – Mustafa Erilli birinci, İstanbul (Esenyurt), Modellerle Kesirler materyali ile Feridun Vural ikinci, İstanbul (Esenler) Milli Mücadele Dijital Oyunu materyali ile Can Soylu üçüncü oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin