Öğretmenler arası Müzik Yarışması

Öğretmenler
Öğretmenler arası Müzik Yarışması

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde öğretmenlerimize müzik, branşında sahip oldukları yeteneklerini sahnede gösterebilme imkânı sunmak.

Kocaeli/Başiskele’de örgün ve yaygın eğitim kurumlarımızda görev yapmakta olan öğretmenlerimizin (kadrolu, sözleşmeli ve ücretli) müzik (enstrüman ve vokal) branşında sahip oldukları yeteneklerini sahnede sergilemeleridir. Bu branşlarda ödül ve mansiyon kazanan katılımcılar 25 Kasım 2021 tarihinde Başiskele Belediyemiz tarafından gerçekleştirilecek olan Öğretmenler Günü kutlama programında sahne performanslarını gerçekleştireceklerdir.

KATILIM KOŞULLARI

▪ Yarışma, Seçici Kurul Üyeleri ve onların birinci derece yakınları dışında Kocaeli/Başiskele sınırları içerisinde örgün ve yaygın eğitim kurumlarımızda görev yapmakta olan tüm öğretmenlerimize (kadrolu, sözleşmeli veücretli) açıktır.

▪ Yarışma duyuruları 06 Kasım 2021’de başlayacak, tüm okullara resmi davet yazısı gidecektir.

▪ Yarışma ile ilgili yapılacak çalışmaları içeren “Çalışma Takvimi”

organizasyon tarafından düzenlenecek ve yarışmanın resmi internet sitesi

üzerinden duyurulacaktır.

▪ Yarışmanın resmi internet sitesi https://genciala.basiskele.bel.tr dir. Yarışma ile ilgili tüm bilgi, bu adreste yer alıp, takip edilebilecektir.

▪ Yarışmanın eleme tarihleri resmi internet sayfası üzerinden de duyurulacaktır.

▪ Hazırlıklar sırasında eğitim ve öğretimin aksatılmamasına dikkat edilecektir

▪ Katılımcılar yarışmaya sadece bir branşta katılabilirler.

▪ Yarışma takvimde belirtilen günlerimiz doğrultusunda yapılacaktır.

▪ Kazananlar 25 Kasım 2021 tarihindeki final programımızda duyurulacaktır.

▪ Yarışmaya Vokal dalında katılacak olan yarışmacılar Vokal Grup/Koro halinde katılabilirler. Toplu performansları tek parça halinde değerlendirilecek ve kazanması halinde toplam para ödülü belirtilen yarışmacıların banka hesaplarına paylaştırılarak yatırılacaktır.

▪ Vokal dalında katılacak olan Grup Topluluklar 3 kişiden az ve 4 kişiden fazla olmayacaktır.

▪ Enstrüman dalında katılacak adaylar solo enstrümanlarının arkasına en fazla 2 adet eşlik saz getirebilirler. Fakat Enstrüman dalında nota ile belirtilen eserin hepsini yarışmacının icra etmesi gerekmektedir. Yarışmayı kazanmaları halinde ana saz olarak belirtilen yarışmacının hesabına derecesine göre para ödülünün tamamı yatırılacaktır.

▪ Yarışmacılar, tüm enstrümanlarını ve ekipmanlarını kendileri getireceklerdir.

Yarışmanın ses düzeni, enstrüman amplifikatörleri.

▪ Pearl River V03 Dijital Piyano

▪ Yahama / DBR10 Aktif monitör,

▪ Shure Sm58 LCA Vokal Mikrofonu organizasyon tarafından temin edilecektir. Aynı ses düzeni bütün yarışmacılar tarafından kullanılacaktır.

▪ Her eser için sahnede seslendirme süresinin maksimum 5 dakika olması önerilmektedir. Bu sürenin üstüne çıkan performanslardan, 100 puan

üstünden yapılan jüri değerlendirmesinde, 15 puan düşülecektir.

▪ Eserler, Klasik Türk Müziği ve çok sesli müzik anlayışının ışığı altında hazırlanacaktır. Ülkemizde ve dünyada geçerli, çok sesli olmak kaydı ile tüm müzik türleri (Rock, Pop,Türk Müziği, Jazz, Soul, Halk Müziği, R&B, Chill Out, Metal, Funky vs.) yarışmada yer alabilir. Hedef, hangi türde olursa olsun yarışma şarkısının en iyi şekilde icra edilmesidir.

▪ Seslendirilecek şarkı, yerli ya da yabancı olabilir. Dil kısıtlaması yoktur. Tür kısıtlaması yoktur. Şarkı, orijinaline sadık kalınarak seslendirilecektir.

▪ Şarkı sözleri, Anayasa’nın dayandığı temel görüş ve ilkelere aykırı olamayacağı gibi, milli iradeyi zedeleyici, moral yıkıcı, müstehcen olamaz ve herhangi bir politik içerik taşıyamaz. Tüm şarkı sözleri ve etkinlikler, Türk Milli Eğitimi’nin Genel Amaçları ve İlkeleri’ne uygun olacaktır.

▪ Müzik alanında profesyonel kişiler yarışmacı oldukları takdirde, eşitlik ilkelerini korumak amacı ile kendi aralarında ayrıca değerlendirilebilirler. Bu konuda nihai karar,profesyonel jüri tarafından, finalde performanslar izlendikten sonra verilecektir.

Yarışma Para Ödülleri:

● Yarışmanın “Vokal” dalında ilk üçe giren gruplar için:

● 1.lik ödülü: 5.000 TL Plaket

● 2.lik ödülü: 3.500 TL Plaket

● 3.lük ödülü: 2.000 TL Plaket

Enstrüman Performansı dalında ilk üçe giren gruplar için:

● 1.lik ödülü: 5.000 TL Plaket

● 2.lik ödülü: 3.500 TL Plaket

● 3.lük ödülü: 2.000 TL Plaket

▪ Yarışma koşullarına uymadığı belirlenen başvurular yarışma dışı bırakılacaktır.

(Yarışmacılar kişisel bilgilerinin doğru olmaması durumunda doğabilecek aksiliklerden organizasyon sorumlu olmayacağı gibi, organizasyon bu tip yanlış bildirimlerde bulunan yarışmacıları diskalifiye etme hakkına sahiptir. )

▪ Katılımcı, yarışma başvurusundaki bilgilerin tümüyle kendisine ait olduğunu beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

▪ Ön eleme günü organizasyon merkezine getirilmesi gereken belgeler;

a) TC Kimlik Kartı

b) Her sayfası onaylanmış (paraflanmış) şartname

c) Öğretmenlik Belgesi – Öğretmen Kimliği (2021-2022)

d) Yarışmada icra edilecek şarkının, bilgisayarda yazılmış şarkı sözleri ya da Notası

▪ Yarışmanın eleme ve finalindeki değerlendirmeyi, organizasyonun belirleyeceği, profesyonellerden oluşan, “Seçici Kurul” yapacaktır. Seçici Kurul’un kararları kesindir ve değiştirilemez, bu kural katılımcı yarışmacılar tarafından kabul edilmiştir

▪ Tüm yarışmacılar, yarışma koşullarını ve Seçici Kurul kararlarını istisnasız kabul etmiş sayılır.

▪ Para ödülleri 1-15 Aralık 2021 tarihleri arasında, katılımcıyarışmacılar tarafından verilen banka hesaplarına gönderilecektir.

▪ Organizasyon, yarışma yeri ve tarihlerinde, ödüllerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Güncel bilgiler https://genciala.basiskele.bel.tr adresinde yayınlanacaktır.

Müzik:

Katılımcılar enstrüman çalma veya vokal olarak yarışmaya katılabilirler. (Hem enstrüman çalıp hem de söyleyenler vokal olarak değerlendirileceklerdir.)

İcra edilecek olan müzik türünde (Halk müziği, sanat müziği, pop, rock, klasik…vb) herhangi bir sınırlama yoktur.

Yarışmaya grup olarak da katılım sağlanabilecektir. (Bu durumda ödül gruba verilecektir.)

Enstrüman dalında katılan yarışmacılar enstrümanlarını kendileri temin edeceklerdir.

Yarışma Takvimi

Başvuru tarihi​​ : 6- 14 Kasım 2021 Saat 00.00’a kadar

Yarışma ​: 18-19-20-21 Kasım 2021

Değerlendirme ve Genel Prova ​: 22-23-24 Kasım 2021​​

Ödül Töreni ve Gala​​ : 25 Kasım 2021

Gala Gecesi Yeniköy Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir.

Seçici Kurul ​

Başiskele Belediyesi Müzik Okulları Zümre Başkanı –

https://genciala.basiskele.bel.tr/siniftan-sahneye-basvuru

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin