ÖĞRETMENLER ARASI ANI YARIŞMASI

öğretmenler
Öğretmenler günü

OSMANİYE BELEDİYESİ 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

ÖĞRETMENLER ARASI ANI YARIŞMASI

“Osmaniye’deki öğretmenler mesleki yaşamlarında unutamadıkları hatıralarla yarışıyor”

KONU: Öğretmenlerimizin mesleki yaşamlarında okulda veya okul dışında, eğitim ve öğretim çerçevesinde yaşadıkları ilginç olaylar, etkilendiği konular, unutamadıkları hatıralar ve anılar.
KİMLER KATILABİLİR: Yarışmaya Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı Osmaniye’deki resmî ve özel
okul/kurumlarda görev yapan öğretmen ve idareciler başvuru yapabileceklerdir. Başka illerden yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Emekli olan öğretmenler katılmak isterlerse anısı Osmaniye’de görev yaptığı süreçteki anısı olması gerekmektedir.
ŞARTLAR: Yarışmaya katılacak eserlerde aşağıdaki şartlar aranacaktır:

Özgün ve Türkçenin dil ve söyleyiş kurallarına uygun olmalıdır.
En az 1 en fazla 10 sayfa olmalıdır.
Bilgisayarda Word formatında, A4 boyundaki kâğıda, Times New Roman yazı tipi ile 12 punto ve 1,5 satır aralıklı olarak yazılmalıdır.
Anılar el yazısı ile yazılacaksa tükenmez kalem ile okunaklı bir şekilde A4 ebadında bir kağıda yazılacaktır.
Yarışmacının arzusuna göre yazınızın bir kenarına anınızı anlatan bir fotoğraf da koyabilirsiniz.
Yarışmaya katılacak olanlar, ek’te yer alan adı-soyadı, rumuz, adres ve telefon bilgilerinin yer aldığı “Başvuru Formu” nu doldurarak eseriyle birlikte gönderecektir. Eserlerin üzerinde isim olmayacak sadece rumuz yazılacaktır.
Her yarışmacı, yarışmaya bir (1) eserle katılabilecektir.
Eserler daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olacaktır.
BAŞVURU İŞLEMLERİ: Başvurular elektronik ortamda veya elden dosya ile teslimle yapılabilecektir. Eserler bu şartname ekinde yer alan başvuru formu ile birlikte son başvuru tarihi olan 20 Kasım 2020 tarihine kadar [email protected] adresine mail olarak gönderebilirsiniz veya Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne elden teslim edebilirsiniz. Belirtilen tarihten sonra gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

YAPILACAK İŞLEM VE DEĞERLENDİRME: Komisyon tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucunda; İlk üçe giren eserler belirlenecektir. Uygun bulunan eserler ortak derleme olarak yayınlanacaktır. Yarışmaya katılacak eserlerin değerlendirmeleri 1’i Türk Dili ve Edebiyatı olmak üzere en az 3 uzman kişiden oluşacaktır.

YARIŞMA TAKVİMİ:

Son Başvuru: 20 Kasım 2020 – Saat 17.00’a kadar

Yarışma Sonuçlarının İlanı: 24 Kasım 2020

ÖDÜLLER:

1.ye 1.500 TL

2.ye 1.000 TL

3.ye 500 TL

DİĞER HUSUSLAR: Yarışmaya gönderilen eserler iade edilmeyecektir. Eserin hukuki ve bilimsel sorumluluğu eser sahibine ait olacaktır. Eser sahiplerince eserlerin kitap ortamında yayımlanmasından herhangi bir hak iddia edilmeyecektir. Yarışmaya katılanlar bu şartnamede belirtilen tüm hususları kabul etmiş sayılacaklardır.

DETAYLI BİLGİ: 0 328 440 00 80 Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

1 × three =