Öğretmenler Anılarını Paylaşıyor Anı Yarışması

Öğretmenler
Öğretmenler Yarışması

Van Büyükşehir Belediyesi, ‘Öğretmenler Anılarını Paylaşıyor’ sloganıyla ödüllü anı yarışması düzenliyor.

Yaptığı kültürel etkinliklerle her kesime hitap eden Büyükşehir Belediyesi, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel anı yarışması düzenleyecek. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılacak olan yarışmaya başvurular 10-20 Kasım 2021 tarihleri arasında sadece online olarak yarisma.van.bel.tr adresi üzerinden alınacak. Yarışmaya Van Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmi ve özel okullarda görev yapan öğretmen ve yöneticiler başvurabilecek.

Yarışmanın birincisine tablet, ikinci ve üçüncüsüne akıllı saat hediye edilirken, mansiyona seçilen üç yarışmacıya ise kitap seti hediye edilecek.

Öğretmenlik mesleğinin algı ve statüsünün yükselmesine katkı sağlamak, öğretmenlerin moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla gerçekleştirilecek olan yarışmaya gelen anılar 22 Kasım 2021’de değerlendirme komisyonu tarafından incelenerek, 23 Kasım 2021’de sonuçlar açıklanacak.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde düzenlenecek törende ise ödüller sahiplerini bulacak.

1. YARIŞMANIN AMACI

Öğretmenlik mesleğinin algı ve statüsünün yükselmesine katkı sağlayacak, birlik ve beraberliğini pekiştirmek, moral ve motivasyonlarını artırmak, öğretmenlik mesleğinin kamuoyuna daha iyi tanıtılması hedeflenmektedir. Öğretmenlerin eğitim öğretim ile ilgili yaşanmışlıklarının meslek yaşamlarındaki önemini çizmek, öğretmenlerin kişisel gelişimine katkıda bulunmak, gelecek kuşaklara ve diğer öğretmenlere aktarılmasını sağlamak.

2. YARIŞMANIN KONUSU

Öğretmenlerin meslek yaşamları süresindeki eğitim öğretim ile ilgili yaşanmışlıklar ve biriktirdikleri güzel anılar yarışmamızın konusunu oluşturmaktadır.

3. YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI

a) Yarışmaya Van Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmî ve özel okul/kurumlarda görev yapan öğretmen ve yöneticiler başvuru yapabileceklerdir.

b) Başvuru yapılan anının yazımında, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Millî Eğitim Temel Kanunu ile Türk Millî Eğitiminin genel amaçlarına uygun olarak, ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

c) Başvuru sahipleri en fazla bir anı ile yarışmaya katılacaklardır. Birden fazla anı ile katılanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

ç) Yarışmaya başvurusu yapılan anının daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ve yayımlanmamış olması gerekmektedir.

d) Yarışmaya katılanlar katıldıkları eserin her türlü yayım hakkını Van Büyükşehir Belediyesi / Van Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ücretsiz olarak devrettiğini kabul ve yayımlanan eser için telif ücreti almayacağını taahhüt eder.

e) Anı içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin ifşa edilmesiyle ilgili yasal hak ve sorumluluklar katılımcıya aittir.

f) Yarışmaya başvuru yapanlar anı yazımlarını A-4 kağıdı boyutunda, Times New Roman karakteriyle 12 punto büyüklüğünde iki sayfayı geçmeyecek şekilde hazırlayıp http://yarisma.van.bel.tr adresine iletişim bilgileri (ad/soyad/telefon/mail/adres/çalıştığı kurum) eklenerek göndereceklerdir. Eksik belgeli başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

g) Van Büyükşehir Belediyesi / Van Milli Eğitim Müdürlüğü anı yazımı ilgili her türlü tasarruf hakkına sahiptir.

ğ) İlgili kurumlar gerekli gördüğü durumlarda şartnamede değişiklik yapma/iptal etme hakkına sahiptir.

h) Uygulama esaslarında yer almayan konulara dair takdir yetkisi Van Milli Eğitim Müdürlüğü’ne aittir.

ı) Dereceye girecek öğretmenlere verilecek hediyeler Van Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacaktır.

i) Başvurusunu tamamlayan her katılımcı şartnamedeki tüm hususları kabul etmiş sayılacaktır.

4. YARIŞMAYA KATILIM TARİHLERİ

Okul/Kurumlarda görev yapan öğretmenlere duyurulmasıb1-5 Kasım 2021

Öğretmenlerin anı yazılarını http://yarisma.van.bel.tr adresine iletişim bilgileri ile göndermeleri 10-20 Kasım 2021

Komisyon tarafından dereceye giren öğretmenlerin belirlenmesi 22 Kasım 2021

Van Büyükşehir Belediyesi / Van Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dereceye giren öğretmenlerin açıklanması 23 Kasım 2021

Ödül Töreni 24 Kasım 2021

5. DEĞERLENDİRME

Van Büyükşehir Belediyesi / Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eserleri incelemek ve değerlendirmek üzere 5 kişiden oluşan bir değerlendirme komisyonu oluşturulacaktır.

Değerlendirme puanı, tüm üyelerin vermiş oldukları puanların aritmetik ortalaması alınarak hesaplanacaktır. Puanların eşit olması halinde öncelik öğretmenlikte geçen hizmet süresi fazla olana verilecektir.

İnceleme ve değerlendirme komisyonları kendilerine gelen anı yazınlarını Eser İnceleme ve Değerlendirme Formundaki kriterlere göre inceleyeceklerdir. Yarışma sonuçlarına yapılacak itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

6. SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

İnceleme ve değerlendirme süreci bitiminden itibaren ilk üç dereceye girenler https://van.meb.gov.tr/ adresinden, https://van.bel.tr/ adresinden ve İl/ilçe MEM sosyal medya hesaplarından yayımlanacaktır.

7. ÖDÜLLER

Değerlendirme sonucunda;

1- Birinciye TABLET

2- İkinciye AKILLI SAAT

3- Üçüncüye AKILLI SAAT

MANSİYON 3 Kişiye KİTAP SETİ” verilecektir.

**Ödül töreni 24 Kasım 2021’de gerçekleştirilecektir.

8. İLETİŞİM BİLGİLERİ

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Seyit Fehim Arvasi Mahallesi Özdemir Sk. No: 5 İpekyolu / VAN

TELEFON

444 44 65

FAX

0 (432) 216 20 08

E-MAIL

[email protected]

Van Milli Eğitim Müdürlüğü;

Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Caddesi, 65040 Tuşba / Van

Telefon: 432 222 41 62 432 222 41 63

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin