Öğretmenin Sınırı Yok Projesi Okul Başvurusu

Öğretmenin Sınırı Yok Projesi dahilinde gerçekleşen Öğrenen Lider Öğretmen seminerlerinde, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde, ilköğretim düzeyinde görev yapan öğretmen, yönetici ve müfettişlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik “İletişim Becerileri, Sınıf Yönetimi ve Ölçme-Değerlendirme” başlıkları altında yüz yüze ve sanal ortamda hizmetiçi eğitim faaliyetleri yoğun bir katılımla devam ediyor. Proje kapsamında, 5 yılda 100 bin öğretmen, yönetici ve müfettişe yüz yüze eğitim verilecek.
Eğitim programlarına ilköğretim düzeyindeki okullar tüm öğretmenleri ve yöneticileri ile birlikte gönüllülük esasına dayanarak ücretsiz olarak katılabilecek. Eğitim programı temel olarak Cuma-Cumartesi-Pazar günleri yapılacak olan iki buçuk günlük yüz yüze eğitimi ve sonrasında eKampüs sanal öğrenme ortamında, bir sene boyunca sürdürülecek olan e-öğrenme eğitimini kapsıyor. eKampüs ortamında mesleki uzmanlık eğitimlerinin yanısıra, kişisel gelişim ve hobi eğitimleri de yer alıyor.

Eğitimlere katılım koşulları:

Eğitimlere başvuru yapan okul bünyesinde görev yapan ilköğretim düzeyindeki tüm eğitimcilerin ve yöneticilerin en az %80’inin dâhil olması gerekmektedir.
Eğitime katılacak olan öğretmenlerin hepsinin (%100’ünün) e-posta adresini yazmak gerekiyor.
Eğitimlerin gerçekleşeceği ortamda 5 kişinin birarada oturabileceği 5 grup masasının olduğu bir düzenek çalışmanın düzenini destekleyecektir. Bu noktada okulun çok amaçlı salonu, kütüphanesi veya sınıflarından biri rahatlıkla kullanılabilir.
Eğitime dair tüm malzemeler ve katılımcı klasörleri bedelsiz olarak eğitimcilere ÖRAV tarafından sağlanacaktır.

Okul Başvuru Formu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin