Öğretmen Eğitimi – İçerik Temelli Öğretim Modeli ile Proje Tabanlı Öğrenme

Dijital Bir Avrupa için Yenilikçi Müzeler (InnoMaDE) projesi çerçevesinde öğretmenlere yönelik Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle “Çevrimiçi Atölye Tasarımı: Müzede Öğrenme Programları Atölyesi” gerçekleştirilecektir.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi koordinatörlüğünde, Pera Müzesi ve Creative Business Network Denmark iş birliğiyle hazırlanan “Dijital Bir Avrupa için Yenilikçi Müzeler” başlıklı proje, Erasmus+ çerçevesinde Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir.

Dijital Bir Avrupa için Yenilikçi Müzeler (InnoMaDE) kapsamında yürütülecek proje, ulusal, bölgesel ve uluslararası düzeylerde kültürel-yaratıcı inisiyatif ve girişimleri, araştırma, topluluk geliştirme ve eğitim faaliyetleri üzerinden birbirine bağlamayı hedeflemektedir.

Avrupa Birliği All Digital Weeks haftası kapsamında öğretmenlere yönelik Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle tasarım ve oyunlaştırma odaklı etkinlikler gerçekleştirilecektir.

Atölye İçeriği:
CLIL, öğrencilerin hedef dilde doğal bir şekilde iletişim kurmaları, bağlam içinde sözcükleri toplamaları ve – özellikle sanat gibi yaratıcı konularla kullanıldığında – hedef dildeki sözcük dağarcığı ve sahip oldukları kavramlarla kendi özgün fikirlerini nasıl ifade edeceklerini öğrenmeleri için bir alan sağlar. Bu atölyede CLIL etkinliklerinin proje tabanlı tasarımı konusunda katılımcıya bilgi aktarılması amaçlanmıştır.

Tarih: 14 Nisan Perşembe
Saat: 17:00-17:40
Eğitmenler: Sibel Yalı, Şerife Durna

Malzemeler:
Kağıt
Kalem

Süre: 40 dakika
Kontenjan: 30 kişi

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gerekmektedir. Kayıtlar tek kişiliktir.
Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecektir.
Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcının kendisi tarafından temin edilecektir. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek amacıyla kameranızın ve mikrofonunuzun açık olması gerekmektedir.

İçerik Temelli Öğretim Modeli (CLIL) ile Proje Tabanlı Öğrenme Atölyesi