Öğretmen Buluşmaları

Geleceğin Ekranı
Öğretmen Buluşmaları

Netflix, Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi ve Habitat Derneği ortaklığında yürütülen Geleceğin Ekranı Projesi kapsamında düzenlenen ilk etkinlik “Öğretmen Buluşmaları” olacak. Dijital vatandaşlık, dijital güvenlik ve dijital okuryazarlık kavramlarının toplum geneline yayılması ve öğrenciler özelinde dikkat edilmesi gereken noktaların interaktif yöntemlerle öğretilmesini hedefleyen buluşma, 12 – 13 Ekim 2021 tarihlerinde, saat 19.00 – 21.00 arasında gerçekleştirilecektir.

Dijital çağda yaşayan bir öğretmen olarak öğrencilerinin ekranı güvenli kullanmasına katkı sunmak ister misin? “Öğretmen Buluşmaları” etkinliğimize katılmak için hemen başvurun!

Öğretmen Buluşmaları Eğitim İçeriği:

Dijital Çağda Öğretmenlik
Teknoloji ve Çocuk Gelişimi
Öğrencileri Dijitalde Yakalamak
Dijital Çağda Çocuk Hakları
Dijital Denge
Kimler başvuruda bulunabilir?

Buluşma, eğitim içeriği hakkında bilgi sahibi olmak ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen öğretmenlerin katılımına açıktır.  

Eğitimimiz kontenjanla sınırlıdır.
Buluşma Tarih ve Saati: 12 – 13 Ekim 2021, saat 19.00 – 21.00

Son Başvuru Tarihi: 11 Ekim 2021

Her türlü sorunuz için [email protected] adresinden bilgi alabilirsiniz.

Proje Hakkında

Netflix, Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi ve Habitat Derneği ortaklığında yürütülen Geleceğin Ekranı Projesi, dijital vatandaşlık, dijital güvenlik ve dijital okuryazarlık kavramlarının toplum geneline yayılması ve genç nesillere bilinçli içerik tüketim alışkanlıkları kazandırılmasını hedeflemektedir. Proje kapsamında gerçekleştirilen eğitim içerikleriyle, dijital ebeveynlik kavramının ve öğrenciler özelinde dikkat edilmesi gereken noktaların ebeveynlere etkili ve interaktif bir şekilde öğretilmesi amaçlanmaktadır. Proje kapsamında, eğitimlere ek olarak, “Bilgilendirici Podcastler” ve “Netflix Haber Merkezi İçerikleri” gibi eğitici içerikler ve “Öğretmen Eğitim Buluşmaları,” “Dijital Aile Buluşmaları” ve “Dijital Güvenlik Zirvesi” düzenlenmesi planlanıyor.

“Geleceğin Ekranı” projesi öğretmen buluşmaları başvuru formu: