Öğretmen Akademisi Vakfı Yarıyıl Atölyeleri

Eğitimcilerin mesleki ve kişisel gelişimine destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk ve tek sivil toplum kuruluşu Öğretmen Akademisi Vakfı, tüm eğitimcileri yarıyıl dönemi atölyelerine davet ediyor.

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), 2015-2016 eğitim dönemi yarıyıl tatilinde düzenleyeceği atölyelerle öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek olmayı sürdürüyor. Beş gün boyunca 15 farklı konu başlığında atölyeler düzenleyecek olan Vakıf, yarıyıl tatili döneminde hem öğretmenlerin gelişimlerine katkı sağlamayı hem de keyifli ve verimli bir tatil dönemi geçirmelerini hedefliyor.

Tüm öğretmenlerin davetli olduğu yarıyıl atölyeleri, 25 – 29 Ocak 2016 tarihleri arasında Öğretmen Akademisi Vakfı’nın İstanbul Eminönü’nde bulunan genel merkezinde ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Vakfın tam ve kısmi zamanlı eğitmenlerinin yanı sıra farklı kurumlardan gelen eğitimcilerin de katılımıyla düzenlenecek atölyeler yarım gün sürecek. Atölyelerin verimli yürütebilmesi için katılımcı sayısı kontenjanı olduğundan, katılmak isteyen öğretmenlerin adresinden ön kayıt işlemlerini yaptırması rica olunuyor.

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın belirlediği atölye başlıkları ise şöyle;

Orff müzik ve hareket eğitimi
Hayallere yolculuk/takım oyunları
Zihin haritaları
Matematik ve nim oyunları
Eğitimde drama
Yaratma cesareti
Aktif öğrenme teknikleriyle etkinlik tasarlama
Lezzetli infografik tarifi
Akıllı cihazlarla eğlenceli öğrenme
Araçlarla matematik öğretimi uygulamaları
Hayatın direksiyonuna geç
Eğitimde teknoloji
Tasarım mühendisi öğretmen
Öğretmenler için kişisel dönüşüm vakti
Tartışma yöntem ve aktiviteleri