Öğretmen Akademisi Vakfı e-seminer: Selcen Özkaya Seçil

18 Aralık 2013 Çarşamba saat 16.00-17.00 arasında Selcen Özkaya Seçil tarafından sunulacak olan Sınıfta yaratıcılığı değerlendirmek/desteklemek: İmkansız mı zorunlu mu? konulu e-seminerimize davetlisiniz. Soru-cevap bölümlerinden oluşacak.

Seminerimize ücretsiz katılmak için aşağıdaki linki kullanarak 18 Aralık saat 12:00’a kadar kayıt olmanız gerekmektedir.

Kayıt yaptıran katılımcılarımıza e-seminere nasıl ulaşacakları ile ilgili bilgi 18 Aralık saat 12:00’den sonra iletilecektir. Katılımcı kontenjanı sınırlı olduğu için seminere bir an önce kayıt yaptırmanızı öneririz.

Seminer Konusu
Sınıfta yaratıcılığı değerlendirmek/desteklemek: İmkansız mı zorunlu mu?
Ölçme değerlendirme eğitimin en önemli bileşenlerinden biri… Bu öneminin yanında öğretmenlerin kendilerini genelde yetersiz hissettiği alanların başında geliyor. Bu sunum, bu çok önemli konuda genel teorileri tekrarlamak, bazı soru yazma taktikleri vermek yerine öğretmenlere sınıf içi öğretimlerini zenginleştirmek ve öğrencilerinin öğrenme ortamlarını geliştirmek için ölçme değerlendirmeyi nasıl kullanabilecekleri hakkında fikir paylaşımını amaçlıyor. Bunu yaparken de özellikle yaratıcılığın değerlendirilmesi üzerinde yoğunlaşmayı hedefliyor. Değerli öğretmenlerimizin katkısıyla zenginleşecek, verimli bir paylaşım olmasını diliyorum.

Selcen Özkaya Seçil Kimdir?
1976 yılında Eskişehir’de doğan Selcen Özkaya Seçil, ilk, orta ve liseyi de bu kentte tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik bölümünü bitirdikten sonra yüksek lisans ve doktora çalışmalarını da aynı üniversitenin Matematik Eğitimi bölümünde tamamladı ve bu sürede araştırma görevlisi olarak çalıştı. Daha sonra İstanbul’a taşınan Özkaya Seçil, farklı özel okullarda matematik öğretmeni, uluslararası program koordinatörü ve idareci olarak çalıştı. Hala bir özel okulda Ortaokul Müdürü olarak çalışmaktadır. Ölçme değerlendirme başta olmak üzere birçok alanda öğretmen eğitimleri yapan Özkaya Seçil, farklı sektörlerde yurtiçi ve yurtdışında ölçme değerlendirme, takım çalışması ve liderlik alanlarında eğitimler düzenlemiştir.. – See more at: