Öğretmen Adaylarına Yönelik Artırılmış Gerçeklik ile Etkileşimli Öğretim Materyali Hazırlama Semineri

Öğretim Materyali Hazırlama

Öğretmen Adaylarına Yönelik Artırılmış Gerçeklik ile Etkileşimli Öğretim Materyali Hazırlama Semineri

– Eğitim Fakültesi 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik TÜBİTAK tarafından desteklenen bir seminerdir.

– Seminere katılan farklı üniversitelerden gelen öğrencilerin ulaşım, konaklama ve yemek ihtiyaçları TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

Etkinlik kapsamında, seminer konularına, eğitimde teknoloji kullanımının yararları, Artırılmış Gerçeklik (AG) teknolojilerinin genel özellikleri ve eğitimde kullanım alanları anlatılarak başlanacaktır. Daha sonra eğitim alanında kullanılmak üzere geliştirilmiş AG uygulamalarından örnekler gösterilecektir. Buna ilaveten, her seviyede katılımcının kolayca yapabileceği basitlikte AG uygulamaları geliştirilirken kullanılan en yaygın araçlarla etkileşimli öğretim materyali hazırlama eğitimi verilecektir. İkincisini düzenleyeceğimiz bu seminerde Sanal Gerçeklik(SG) uygulama geliştirme araçlarıyla da öğretim materyal geliştirme örnekleri gösterilecektir. Seçilen uygulama geliştirme araçları şöyledir:

– Karekod (QR Kod),
– Aurasma,
– Blippar,
– Quiver,
– Wikitude,
– Augment,
– Cospace ve
– VeeR, InstaVR

Aynı zamanda, güncel olan bu AG ve SG teknolojileri anlatıldıktan sonra seminerin son gününde katılımcılarla kendi alanlarına yönelik istediği AG uygulamasını kullanarak örnek bir öğretim materyali hazırlanması ve paylaşılması planlanmaktadır.

11 – 15 Şubat 2019

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü
Eğitim Fakültesi
Kırıkkale Üniversitesi

http://boteprojeleri.kku.edu.tr/agegitimi2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin