Öğretmen Adaylarına TÜBİTAK Robotik Eğitimi

Robotik Eğitimi
Öğretmen Robotik Eğitimi

TÜBİTAK tarafından desteklenen Eğitsel Robotikleri Derslerime Entegre Etmeyi Öğreniyorum projesi

Kurs süresince tüm aşamalarda belirli bölümlerinde öğretmen adaylarına tartışma ve soru sorma imkanı sunulacak olup, alanında uzman öğretim üyelerinin tecrübelerinden yararlanmaları sağlanacaktır. Uygulamalarda bilişim alanında doğrudan robotlar ile ilgili kavramlar ve donanımların tanınarak deneyimlenmesi yanında fen ve matematik derslerinde bu robotların potansiyellerinden nasıl yararlanılacağına ilişkin tartışmalar da öğretmen adaylarının deneyimlerine olumlu yansıması değerlendirilecektir. Ayrıca proje sürecinde gün sonu değerlendirme toplantılarında ve serbest zaman dilimlerinde öğretmen adayları ile öğretim üyelerinin etkileşimleri üst düzeyde tutularak kurstan üst düzeyde faydalanmaları sağlanacaktır.

Eğitsel Robotikleri Derslerime Entegre Etmeyi Öğreniyorum projesi online olarak 24-27 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU KRİTERLERİ
Başvurabilecek Lisans Öğrencileri:
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Lisans Öğrencileri (2-3-4. Sınıflar)
Fen Bilgisi Öğretmenliği Programı Lisans Öğrencileri (2-3-4. Sınıflar)
Matematik Öğretmenliği Lisans Öğrencileri (2-3-4. Sınıflar)

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ
Katılımcıların Seçilmesinde,
(40 öğrencinin katılımı planlanmaktadır.)
Farklı bölge ve illerdeki üniversitelerden üst düzey çeşitlilik sağlanmasına dikkat edilmek koşulu ile öğrencilerin mevcut transkriptlerindeki (2021 bahar dönemi dâhil) genel ağırlıklı not ortalaması göz önüne alınarak seçimler gerçekleştirilecektir. Ayrıca BOTE bölümlerindeki öğrenci sayısının kısmen az oluşu göz önüne alınarak, Toplam katılımcıların en az % 75 ‘inin Fen Bilgisi Öğr. Ve Matematik Öğr. adaylarından oluşması planlanmıştır.
Eğitim için bir üniversiteden en fazla beş öğrenci alınacaktır. Bir üniversiteden beşten fazla başvuru olması durumunda akademik başarı önceliğinde seçim yapılacaktır. Bu puanlarda eşitlik olması halinde, üniversite yerleştirme sırası dikkate alınacaktır.

Proje Yürütücüsü
Prof. Dr. Ünal ÇAKIROĞLU
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü
Trabzon Üniversitesi

http://robotikogretiyorum.trabzon.edu.tr/tr

Eğitsel Robotikleri Derslerime Entegre Etmeyi Öğreniyorum: Başvuru Formu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin