ÖĞRETİMDE ÖĞRENCİYİ TANIMANIN ÖNEMİ VE ÇOCUĞA GÖRELİK İLKESİ

ULAŞILABİLİR BİR EĞİTİM İÇİN
Eğitim söyleşilerimiz devam ediyor…

11 Aralık 2015 Cuma günü saat : 19:00 da Sayın Hafize Bilgenoğlu ile birlikte aşağıdaki başlıklar üzerine söyleşi gerçekleştireceğiz.

Söyleşi Başlıkları

ÖĞRETİMDE ÖĞRENCİYİ TANIMANIN ÖNEMİ VE ÇOCUĞA GÖRELİ̇K İLKESİ.
Öğrenciyi tanıma yolları, önemi,
Öğrencinin öğrenme özellikleri,
Çocuğa görelik nedir,

Söyleşiye katılımcı olmak isteyen ziyaretçilerimiz aşağıdaki formu doldurarak başvuru yapabilirler. Söyleşi Google Hangouts üzerinden gerçekleşeceği için katılımcıların gmail hesaplarının olması ve söyleşiye katılırken en az 3 soru hazır bulundurmaları rica olunur.
Söyleşiye katılımcı olarak katılmayıp soru sormak isteyenlerde lütfen aşağıdaki forma sorularını ekleyebilirler.

Söyleşi youtube üzerinden canlı yayına verilecek.

HAFİZE BİLGENOĞLU
Öğretmen & eğitim danışmanı
Uzun yıllar Mersin’de değişik okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Öğretmenlik yıllarında katıldığı seminerler ve konferanslarda, “Eğitimde farklı bakış açıları” ve “Tam öğrenme” konularındaki çalışmalarını sundu.

“Çocuklar neden matematikten korkar? Matematiği seven çocuklar” konulu çalışmasını değişik ortam ve okullarda meslektaşları ile paylaştı. “Çocuk ve resim”, “Çocuk ve müzik” konulu çalışmalarını ilköğretim müfettişlerinin istek ve onayları ile ilkokul öğretmenlerine bir dizi konferansla aktardı.

Başarılı ve mutlu çocuk yetiştirme yöntemleri konusunda meslektaşlarına ve öğrenci velilerine destek oldu. Eğitimde farklı projeler geliştirmeyi ve fark yaratmayı ilke edindi. Uzun yılar yöneticiligini yaptığı Palmiye Koleji’nde ekip arkadaşları ile büyük bir başarıya imza attıktan sonra okulun Doğa Koleji’ne geçiş sürecini yönetti. Daha sonra İstanbul Doğa Kolejleri bünyesinde çalıştı. Devlet okulları ve özel okullarda çalıştığı yıllar boyunca sivil toplum kuruluşları ile birlikte birçok sosyal sorumluluk projesine aktif olarak katılarak projelerin sorumluluğunu yüklendi.

Dar gelirli çevrelerin çocuklarını Mersin’in kültür ve sanat imkanlarından yararlandırmak için çalışmalar yaptı. Yaptığı çalışmalarla Milli Eğitim Müdürlüğü’nden ve sivil toplum örgütlerinden teşekkür plaketleri ve ödülleri olan Hafize Bilgenoğlu, aldığı en büyük ödülün okul yıllarını mutlulukla hatırlayan öğrencilerinin olduğunu ifade eder. 2013 – 2014 öğretim yılında tam zamanlı çalışmayı bırakarak, eğitim ve yönetici danışmanlığına başlayan Hafize Bilgenoğlu, yurt dışındaki 0 – 7 yaş aralığındaki çocukların eğitiminde öne çıkan yaygın eğitim modellerini araştırdı. Bu yaş çocuklarının eğitiminde en önemli çalışma olan, sağ beyin yarı küresini geliştirici atölye çalışmalarını Mersinlilerle buluşturmaya karar verdi.

 

YORUM YOK

Exit mobile version