Öğrenmenin Özü

egitim

Öğrenmenin Özü

Bilmediğim bir şeyin beni beklediğini gördüm. Her defasında bu böyle oluyordu. Bilmiyordum çünkü öğrenecektim. Ve sayısız kez korkuyu yenmek gerekecekti. Ama neden yenmek? Kime karşı savaşıyoruz? Rakibimiz kim? İçimdeki binlerce ben mi karşı karşıya geliyor? Öyle bile olsa nihayetinde hepsi tek bir amaçta birleşmiyor mu?

Yaşamak… Yaşam ihtiyacıyla öğrenmek… Yaşamı doyurmak, beslemek, yeni ritimler bestelemek… Öyleyse elde var olan hiçbir şeyi reddetmeden her şeyi eğitimin iyiliğine kullanmak gerek…
Bazen, çok da kendine güvenerek çıkmadığın bir yol kararlı adımlara doğru gider. Başarısızlık da acı vermekten vazgeçer. Çünkü öğrenme oradadır.

Umut, güçsüzlüğün içinde ve çare de çaresizliğin içindedir. Duyarlı bir bilinmezlik zamanla her şeyi açığa çıkarır.

Herkesin bilebileceği şekilde İstanbul Üniversitesi- Üstün Zekalılar Öğretmenliği mezunu, 25 Ekim 1995 doğumlu ve şuanda Bezciyan Ermeni İlköğretim Okulu'nda sınıf öğretmeni olan bir insanım. İnsanlıkla ilgili değerlerin ardından gidiyorum. Hayatımı "sevgi" kavramını bütünüyle yaşamaya ve yaşatmaya adıyorum. Bu uzun yolculukta ben de her gün kendim ve insanlar hakkında bir şeyler öğreniyorum ve bunları paylaşmak istiyorum. Çocukları, ailemi, dostlarımı, çikolatayı ve sınıfımızdaki balığımız Huys'u(umut) çok seviyorum. Ölen balığımız Luys'u(ışık) da özlemle anıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin