Ana SayfaÖzel Ders BlogÖğrencilerin merakla beklediği 2024 LGS ne zaman?

Öğrencilerin merakla beklediği 2024 LGS ne zaman?

2024 LGS sınavının tarihi henüz kesin olarak açıklanmadı. Ancak, 2023 LGS sınavının 4 Haziran’da yapıldığı göz önünde bulundurularak, 2024 LGS sınavının da benzer tarihlerde yani haziran ayının ilk haftasında yapılması bekleniyor.

MEB’in 2024 LGS sınavı için henüz bir takvim açıklaması yapmamış olması, sınav tarihinin henüz netleşmediği anlamına geliyor. Ancak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın her yıl LGS sınavını haziran ayının ilk haftasında yaptığı göz önüne alındığında, 2024 LGS sınavının da 16 Haziran tarihlerinde veya Haziran’ın ilk haftası başka bir gün yapılması bekleniyor.

MEB’in LGS sınavı için yapacağı resmi açıklamayı takip etmek, sınava girecek öğrenciler için önemli. Sınav tarihi ve başvuru tarihleri gibi önemli bilgiler, MEB tarafından açıklandıktan sonra güncellenecektir.

2023 LGS sınavı için başvurular 4-20 Mart tarihleri arasında alınmıştı. 2024 LGS sınavı için başvuru tarihlerinin de benzer tarihlerde olması bekleniyor.

Deniz Eren SAVAŞ
Deniz Eren SAVAŞhttps://ozelders.bilimsenligi.com/
Online ve Yüzyüze Özel Ders Öğretmenlerinin Buluştuğu HUB. Özel ders taleplerini için öğretmen profillerini inceleyiniz.