Öğrencilerimiz INESPO’da Dünya Üçüncüsü

Hollanda’da Bu Yıl 1 – 6 Haziran, 2014. tarıhleri arasında düzenlenen Uluslararası Çevre Ve Bilim Proje Olimpiyatı’nda (Inespo) dereceye girenler ödüllerini aldı.Lahey Şehrindeki ‘Lucent Danstheater’ konferans salonunda düzenlenen törende konuşan Amsterdam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dymph Van Den Boom, 44 ülkeden yarışan 350’yi aşkın öğrenciyi kutladı.

Inespo Jüri Başkanı Jacques Reijniers, sürdürülebilirlik temasıyla düzenlenen olimpiyatlarda sunulan kaliteli projeler arasından seçim yapmakta zorlandıklarını belirtti.

Samanyolu Koleji öğrencilerinden Rauph Souleımanov ,Ahmet Faruk Küçük , Mehmet Nevzat Sanlı , Burak Kalaycı ve Enes Arıcı , Cancer Stopping Herb: Research Of Klammath Weed’s (Hypericum Perforatum) Effect On Head And Neck Cancerous Cell Through Scratch Assay Method adlı projeleriyle Bronz madalya kazandılar.

Samanyolu Koleji müdürü Soner Öner, başarının elde edilmesinde emeği olan başta Prokom (Samanyolu Proje Koordinasyon Merkezi) ve danışman öğretmenleri olmak üzere, öğrencilerine ve okullarına destek veren velilere teşekkür etti. Öner “Samanyolu Koleji olarak dereceye girerek başarı kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ederek öğrencilerimizi kutluyorum.” dedi