Öğrencilere Minecraft Eğitim Sürümü – Daha İyi Bir Dünya Tasarla Challenge

Minecraft Eğitim
Minecraft Eğitim Challenge

Evde kaldığımız şu günlerde öğrencilerinizle birlikte benzersiz bir eğitim deneyimi yaşamak ister misiniz? Minecraft Eğitim Sürümü’nün çok katılımcı modu ile müfredat konularınızı ve disiplenler arası STEM çalışmalarını derslerinizde kolaylıkla işleyebilir, öğrencilerinizle birlikte hazırladığınız Minecraft projelerini Daha İyi Bir Dünya Tasarla macerası kapsamında @playcraftlearn ve #MinecraftChallenge etiketleriyle hepimize ilham verecek şekilde dünyaya duyurabilirsiniz.

Minecraft Eğitim Challenge Türkiye’deki tüm okullara açık şekilde düzenlenmiştir. Yarışmaya katılım 3-5 kişilik öğrenci takımlarının Minecraft: Eğitim Sürümü kullanarak oluşturacağı projeler süreç boyunca değerlendirilecek.

Dünyanın dört bir yanındaki eğitimciler, Minecraft: Eğitim Sürümü”nü ders işlemek, öğrencilerine STEM projeleri yaptırmak, onların sosyal ve duygusal gelişimlerini desteklemek ve onlara proje tabanlı olarak daha kalıcı, etkin ve eğlenceli bir öğrenim deneyimi sunmak için kullanıyorlar.

Minecraft Eğitim Challenge teması “Daha İyi Bir Dünya Tasarlamak” olarak açıklandı. Türkiyedeki tüm okullara ücretsiz olarak verilen, geçerli bir Office 365 Eğitim okul e-posta hesabı olan tüm eğitimci ve öğrencilerin katılımına açık olan yarışmada, kamusal alan, sürdürülebilir okul, erişilebilir araç, karbon nötrlüğü, erişilebilir sınıf ve sağlık sistemi konularında hazırlanan özgün projelere yer verilecek. Microsoft okullar için ilham verici bir rekabet ortamı yaratmak hedefiyle oluşturduğu Minecraft Eğitim Challenge Kiti ile birlikte eğitimcilere içerik desteği veriyor.

Minecraft: Eğitim Sürümü, 30 Haziran 2020’ye kadar tüm Office 365 Eğitim e-posta adresine sahip eğitim kurumlarına ücretsizdir.

Minecraft Eğitim Sürümü ile uzaktan eğitime başlamak veya proje oluşturmak için daha önce Minecraft: Eğitim Sürümü üzerine eğitim almış olmanız gerekmemekte ya da kullanımında akıcı olmanız beklenmemektedir. Minecraft: Eğitim Sürümü her branştan öğretmenin kullanımına uygun ve ön hazırlık gerektirmeyen, kolay kullanılabilen bir öğretim tasarım aracıdır.

Bu bir saatlik oturumda, Minecraft: Eğitim Sürümünü nasıl kullanacağınızı, Minecraft ile uzaktan eğitime nasıl geçeceğinizi ve 2020 Minecraft Eğitim Challenge’a nasıl proje oluşturacağınıza dair bilgi edineceksiniz.

Ajanda

Minecraft: Eğitim Sürümü Nedir? Bir oyundan eğitimde kullanılmak üzere bir öğretim tasarım aracına dönüşümü.
Oyun ve proje tabanlı öğretim tasarım aracının eğitim senaryolarında kullanım alanları.
Minecraft: Eğitim Sürümü ile oyun kontrol komutları ve ayarlarına giriş
Minecraft: Eğitim Sürümü ile öğretim tasarımı blok mekaniklerine genel bakış
Minecraft: Eğitim Sürümüne özgü “Kamera”, “Portföy”, “Kitap Ve Tüy” blokların kullanımı ile ölçme değerlendirme.
Minecraft: Eğitim Sürümü’ne özgü “Sınıf Modu”ile kontrollü bir çevrimiçi sınıf ortamı oluşturmak ve ders saatini etkin kullanmak Minecraft: Eğitim Sürümü’ne özgü “Kod Oluşturucu” ile blok (Scratch, MakeCode vb.) ve text (Javascript, Python) tabanlı kodlama 2020 Challenge’a hazırlık için size ilham verecek örnek ders planları / projelerine genel bakış Minecraft Eğitim Challenge’a hazırlık ve duyuru materyallerine genel bakış

Minecraft: Eğitim Sürümü ile güvenli bir sanal dünyanızda tasarım ve kodlama yaparken, öğrencileriniz takımlar halinde ya da siz tüm sınıfınızla Teams üzerinden projelerinizi çevrimiçi olarak sürdürebilir, uzaktan ders işleyebilirsiniz.

 

Başvuru için Tıklayınız

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin