ÖĞRENCİLER EVLİYA ÇELEBİ’NİN iZİNDE

On öğretmen otuz üç öğrenciden oluşan “Evliya Çelebi’nin İzinde” adlı eTwinning projesi birbirinden farklı etkinliklerle çalışmalarına devam ediyor. Evliya Çelebi’nin hayatı ve gezdiği yerlerin öğrenilmesinin amaçlandığı ve bu sayede web 2.0 araçlarının eğitim sürecine dahil edilmesinin hedeflendiği projede öğrenciler Evliya Çelebi’yi daha yakından tanıma fırsatı buluyorlar.

9146C670 48FD 46ED 81B3 53EC909F4988
Kuruculuğunu Kütahya  Atatürk Ortaokulu Türkçe  öğretmeni Kübra ARAS ve Kütahya Altıntaş Mustafa Kemal Ortaokulu Türkçe öğretmeni  Bünyamin ARAS’ın yaptığı, İzmir Çiğli Tekel Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Fatma KOLÇAK, Ankara Sincan Hacı Bektaşi Veli Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Esra Azize ŞİMŞEK, Antalya Kepez Halil Akyüz Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni  Zühra PORSUK, İstanbul Hasan Ali Yücel Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni  Ayşegül ÇAM, Malatya Yeşilyurt Yaşar Ortaokulu Matematik Öğretmeni Yasemin ÖZCAN, Kütahya Emet Ashaboğlu  Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni  Zehra ÖZKAL ÜN, Kütahya Fevzi Çakmak Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni  Mehmet KARAGÖZ, Kütahya Altıntaş Mustafa Kemal Ortaokulu Türkçe öğretmeni  Fatma Elif Demir ÖZDAL olmak üzere 10 öğretmen ve 30 öğrenciden oluşan Evliya Çelebi’nin İzinde Projesi birbirinden farklı etkinliklerle devam ediyor.

Evliya Çelebi’nin hayatının ve gezdiği yerlerin öğrenilmesinin amaçlandığı ve bu sayede web 2.0 araçlarının eğitim sürecine entegre edilmesinin hedeflendiği projede etkinliklerin planlandığı kitabın yazarı  Prof. Dr. Baki ASİLTÜRK’le 22 Nisan saat 20.15’te söyleşi yapıldı. Okunulan kitabın yazarıyla tanışarak öğrenciler merak ettiklerini sorabilecekleri gibi Evliya Çelebi’nin  izini sürme yolunda önemli bir adım atmış oldular.