Ana Sayfaİlk Orta Okul Öğrenci YarışmalarıÖğrenciler arası Yetenek Yarışması 2 milyon 790 bin TL Ödüllü

Öğrenciler arası Yetenek Yarışması 2 milyon 790 bin TL Ödüllü

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması, Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından her yıl düzenlenen bir yarışmadır. Yarışma, çocuk ve gençlerin bağımlılıklara karşı farkındalıklarını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek ve başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek amacıyla düzenlenmektedir.

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması

Yarışmanın 12’ncisi, 2023-2024 eğitim öğretim döneminde gerçekleştirilecektir. Yarışma, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ilk, orta ve lise kademelerinde eğitim veren tüm okul öğrencilerine açıktır.

Yarışmanın konusu “bağımlılık” olup yarışma; ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde öğrenim gören öğrenciler tarafından görsel ve edebi kategorilerde hazırlanacak olan eserleri kapsayacaktır.
Yarışmaya, görsel kategoride afiş, resim, karikatür veya kısa video alanlarından; edebi kategoride ise kompozisyon, şiir, öykü, deneme veya anı alanlarından sadece birinden katılım yapılabilecektir. Bir öğrenci hem görsel hem de edebi kategoride başvuru yapabilecektir.

Yarışmaya son başvuru tarihi 16 Şubat 2024’tür. Yarışma sonuçları, 25 Mart 2024 tarihinde açıklanacaktır.

Tüm başvuruların snsg.yesilay.org.tr üzerinden yapılacağı yarışma ile ilgili ilk değerlendirme okullarda kurulan komisyon tarafından gerçekleştirilerek okul birincileri seçilecek. İkinci değerlendirme; ilçe millî eğitim müdürlüklerinde oluşturulan komisyon tarafından yapılarak ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde görsel ve edebi kategorilerde ilçe birincileri belirlenecek. İl millî eğitim müdürlüklerinde oluşturulan komisyonlar tarafından yapılacak üçüncü değerlendirme sonucunda ise il birincileri seçilerek Yeşilay Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmesine sunulacak. 2023-2024 eğitim öğretim döneminde toplam 486 il birincisi seçilecek.

Dördüncü ve son değerlendirme; Yeşilay Genel Merkezi’nde; Yeşilay ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı temsilcilerinden oluşturulan komisyon tarafından yapılacak. Kademe ile kategorilere göre ülke genelinde birinci, ikinci ve üçüncü olan eserler 22 – 26 Nisan 2024 tarihleri arasında belirlenecek. Yarışmanın sonuçları 24 Mayıs 2024 tarihinde düzenlenecek ödül töreni ile açıklanacak.

Yarışma sonucunda il birincileri 5.000’er TL para ödülü kazanırken; ülke genelinde eserlerin değerlendirilmesi sonucunda her bir kategoride birinci olan katılımcılara 25.000 TL; ikinci olan katılımcılara 20.000 TL; üçüncü olan katılımcılara ise 15.000 TL ödül verilecek.

Lise öğrenci yarışmaları Yetenek Yarışması için sayfamızı ziyaret ediniz.

İRTİBAT E-POSTA: snsg@yesilay.org.tr İRTİBAT TELEFONU: 0539 455 56 92 / 0538 294 93 32

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.