Ana Sayfaİlk Orta Okul Öğrenci YarışmalarıÖğrenciler arası Scratch Cup 8-14 yaş arası başvurusu açıldı

Öğrenciler arası Scratch Cup 8-14 yaş arası başvurusu açıldı

Scratch Cup, QNB Finansbank ve Habitat Derneği işbirliğinde düzenlenen, 8-14 yaş arası çocukların Scratch programlama dili ile oyun geliştirmelerini destekleyen bir yarışma. Her yıl farklı bir temayla düzenlenen Scratch Cup’ta, çocukların verilen temaya uygun olarak yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini kullanmaları amaçlanıyor.

Hedef Kitle

  • İlkokul Öğrencileri
  • Ortaokul Öğrencileri

2024 yılındaki Scratch Cup’ta, çocukların yaşadıkları dünyada sürdürülebilir yaşam alanlarının önemini anlamalarını ve bu konuda sorumluluk sahibi bireyler olarak hareket etmelerini hedeflenmektedir. Bu nedenle, yarışmaya katılan projelerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan en az iki tanesini içermesi gerekiyor.

Başvurular, Scratch Cup web sitesinde bulunan başvuru formundan yapılabilir. Başvuru formunda, projenin teması, içeriği, kullanılan Scratch kodları ve projenin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na olan katkısı hakkında bilgi verilmesi gerekiyor.

Başvurular arasından ilkokul kategorisinde bulunan ilk 5 takım ve ortaokul kategorisinde bulunan ilk 5 takım olmak üzere toplam 10 takım, öğretmenleri ve bir velileriyle birlikte finale davet edilecek. Finalde, projelerini jüriye sunan takımlar arasından birinci, ikinci ve üçüncü belirlenecek.

Scratch Cup, çocukların yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini kullanarak sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmalarına yardımcı olmayı amaçlayan bir yarışma. Bu yılki yarışmaya katılmak için hala zaman var. Eğer 8-14 yaş arası bir çocuğunuz varsa, onu Scratch Cup’a katılmaya teşvik edin.

Scratch Cup “Sürdürülebilir Yaşam Alanları”

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları

Siz de bu heyecana ortak olmak için Scratch Cup 2024’e başvurun, büyük finalde yerinizi alın!

  • Takımlar başvurularında 8-10 yaş ilkokul grubu kategorisi ve 11-14 yaş ortaokul grubu kategorisini baz alacaktır.
  • Çocukların minimum 2 maksimum 3 kişilik takımlar halinde katılabilecekleri yarışma için başvurular öğretmenleri tarafından yapılmalıdır.
  • Projeniz Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan en az iki tanesini içermelidir.
  • Başvurular arasından ilkokul kategorisinde bulunan ilk 5 takım ve ortaokul kategorisinde bulunan ilk 5 takım olmak üzere toplam 10 takım, öğretmenleri ve bir velileriyle birlikte finale davet edilecektir.
  • Finalde yarışmacılar oyunlarını jüri karşısında tanıtacaklardır.
  • Çocukların oyunları başvuru formunda hem link olarak hem de dosya olarak paylaşılacaktır.
  • Jürinin projenizi daha iyi değerlendirmesi için kod bloklarınızı oluştururken yorumlar yazmanız gerekmektedir.
  • 2024 Scratch Cup yarışmasının teması olan “Sürdürülebilir Yaşam Alanları” yarışmaya katılanlar, bu değişimin neden olan problemlere çözüm arama, temiz ve yenilebilir enerji konusunda farkındalık yaratma ve hayallerindeki temiz enerji dostu çevre ile alakalı projeler tasarlayabilirler.

*Jüri, oyunun “Sürdürülebilir Yaşam Alanları” temasına uygun hikayesinin içeriğini, genel tasarımın yaratıcılığını, belirtilen soruna karışı çözüm önerisini ve program içerisindeki kodların iyi derlenmesi, uygulanmasını ve başkaları tarafından anlaşılabilir olmasını değerlendirecektir. Ayrıca başvuru formunun içeriği ve oyunun detaylarının aktarımı da değerlendirilecektir.

İlkokul ve ortaokul öğrenci yarışmaları için sayfamızı ziyaret ediniz.

Son Başvuru Tarihi: 31 Aralık 2023

Başvuru : https://form.jotform.com/232923649274969

İletişim
dijitaldonusum@habitatdernegi.org

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.