Ana Sayfaİlk Orta Okul Öğrenci YarışmalarıÖğrenciler Arası “Cumhuriyet, Güvenlik ve Jandarma” 100. yıl Anısına Resim Yarışması

Öğrenciler Arası “Cumhuriyet, Güvenlik ve Jandarma” 100. yıl Anısına Resim Yarışması

Sorumluluk alanında başarılara imza atan Jandarma Genel Komutanlığı’nın görev ve faaliyetlerine dikkat çekmek amacıyla, Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılı anısına “Cumhuriyet, Güvenlik ve Jandarma” temalı ulusal resim yarışması düzenliyor.

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle düzenlenen resim yarışması, çocuklarımızın ve gençlerimizin cumhuriyet, emniyet ve askeri polise dair fikirlerini ifade etmelerine ve cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılını kutlamalarına olanak tanıyor. Amaç bu farkındalığı arttırmak.

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA “CUMHURİYET, GÜVENLİK VE JANDARMA” TEMALI RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

  1. YARIŞMA KONUSU:

Emniyet ve asayiş hizmetlerinde tesirli sonuçlar aldığımız Cumhuriyetimizin 100. yılında, kendi görev sahası içinde başarılı çalışmalara imza atan Jandarma Genel Komutanlığımızın görev ve etkinliklerine

dikkat çekmek maksadıyla ülke çapında Cumhuriyetimizin 100. yılında “Cumhuriyet, Güvenlik ve Jandarma” temalı resim yarışması düzenlenmesi planlanmaktadır.

  1. YARIŞMA AMACI:

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları münasebetiyle düzenlenen resim yarışması ile çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet, Güvenlik ve Jandarma hakkındaki düşüncelerini resmetmeleri ve Cumhuriyetimizin 100. yılında farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır.

  1. HEDEF KİTLE

Yarışmanın hedef kitlesi; Türkiye geneli, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/ özel eğitim kurumlarında öğrenim görmekte olan ilkokul (3,4) ortaokul (5,6,7,8) lise (9,10,11,12.) seviyesinde öğrenim gören öğrencileri kapsamaktadır.

KURALLAR VE KATILIM ŞARTLARI:

– Yarışmanın ulusal düzeyde düzenlenmesi planlanmaktadır.

– Yarışmaya katılım ücretsizdir ve gönüllülük esasına bağlıdır.

– Her katılımcı yarışmaya en fazla 1 (bir) adet resim ile katılabilir.

– Resimler, A3 boyutundaki resim kâğıdı / fon kartonu / bristol kâğıdına; pastel boya / sulu boya / guaj boya / akrilik boya / gazlı kalem / kuru boya / kara kalem tekniği ile yapılacaktır. Bunlar haricindeki malzeme, ölçü ve tekniklerle yapılacak çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

– Resimde kâğıdın tamamı doldurulmalıdır, boyanmamış geniş alanlar bırakılmamalıdır. Ayrıca resim kâğıdının kesinlikle katlanmaması gerekmektedir. Katlanmış kâğıtlar ya da üzerinde boyanmamış alanlar bulunan resimler değerlendirmeye alınmayacaktır.

– Eserlerin zarar görmemesi için iki büyük mukavva arasına yerleştirilerek veya postüp kullanılarak paketlenip gönderilmesi gerekmektedir.

– Yarışma için gönderilen resimler “Cumhuriyet, Güvenlik ve Jandarma” temasına uygun olmalıdır.

– Seçici Kurul ile Jüri Kurulunda görev alan kişilerin birinci dereceden yakınları yarışmaya

katılamazlar.

– Kendisine ait olmayan eseri kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır. Kural ihlali yaptığı tespit edilen katılımcıların ödül, ünvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

– Resimler daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş, resmin tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş ve herhangi bir basılı yayında yer almamış özgün fikir ve tasarımlar olmalıdır.

– Öğrenciler, eserlerini belirtilen şartlara uygun şekilde hazırladıktan sonra Tablo-1’de belirtilen takvim içerisinde Ek-2, Ek-3, Ek-4 (Ekler resmin arkasına yapıştırılacaktır.) ile birlikte öğrenim gördükleri eğitim kurumu müdürlüklerine teslim ederek yarışmaya katılabilirler.

– Resimlerin üzerinde/ön yüzünde katılımcının ismi, imzası, ifadesi ya da ibaresi bulunmamalıdır. Resimlerin sadece arka yüzüne öğrencinin ADI SOYADI – OKUL ADI – SINIFI – VELİ/VASİ İLETİŞİM NUMARASI – AÇIK ADRES bilgileri yazılmalıdır. (Ya da uygun şekilde arka alana eklenmelidir.)

– Katılımcı, yarışmaya gönderdiği resimlerin kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Eseri ödül alan veya sergilemeye değer bulunan katılımcılar arasında, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, ünvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

Yarışma şartnamesi detay için tıklayınız.

Lise öğrencileri yarışmaları ve ilkokul ortaokul öğrencileri yarışmaları için sayfalarımızı ziyaret ediniz.

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.