Öğrenci Eğitim Bursu

Online Burs
Online Burs Başvuru

Türkiye’de ilkokul, ortaokul, lise ve yurtiçinde/yurtdışında yükseköğretim kurumlarında ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programlarına devam eden öğrencilere burs verir. Burslar karşılıksızdır.

MEAV bursundan başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrenciler faydalanabilir.

Bu şartlarla birlikte yükseköğrenim öğrencilerinin genel not ortalamasının 4 üzerinden en az 2,50 (veya başka bir sistem uygulanıyor ise buna eşdeğer) olmalıdır. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin not ortalamasının 100 üzerinden en az 60 olması, hazırlık sınıfını bitiren öğrencilerin de başarılı olarak bir üst sınıfa geçmeleri ve başarılarını okullarından alınacak resmi belge ile ibraz etmeleri gerekir.

MEAV tarafından verilecek bursların niteliği, şartları ve miktarı, vakıf yönetim kurulu üyeleri tarafından vakfın Eğitim Bursu ve Ödül Esasları’na uygun şekilde tespit edilir.

Burs başvuruları, öğrencilerle fiziki görüşme yapılmaksızın, sadece internet ortamında vakfımızın web sitesi üzerinden alınır. Her yıl Ağustos ayının son haftası ile Eylül ayının ilk haftası arasında vakıf tarafından belirlenecek bir tarihte başvuru sistemi açılır. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler, meav.org.tr adresine girip üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra başvuru formuna yönlendirilir. Başvuru formunun eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Ardından orada istenen belgeleri tarayıcıda taratarak yüklediklerinde başvuru sürecinin online işlemler bölümü tamamlanmış olur. Bu süreç, Eylül ayının 2. haftası son bulur. Mevcut bursiyerlerimiz de öğrenimleri boyunca her yıl bu süre zarfında, yine web sitemiz üzerinden karne/transkript belgesi, öğrenci belgesi ve sabıka kaydı belgesini yükleyerek güncelleme yapmakla yükümlüdürler.

Burs kazanmış olan öğrencilerin tümü e-posta yoluyla bilgilendirilir ve sisteme yükledikleri belge asıllarını Vakıf merkezi olan Cemil Topuzlu Caddesi Enver Bey Apt. B Blok No: 58/2 Kadıköy-İstanbul adresine posta yoluyla göndermekle yükümlüdür.

Başvurular her yıl Ağustos ayının son haftası ile Eylül ayının ikinci haftası arasında vakıf tarafından belirlenecek tarihlerde alınmaktadır.

İSTENEN BELGELER
İlkokul, Ortaokul, Lise için;

Bir önceki yıla ait karne
Güncel öğrenci belgesi
Nüfus kayıt örneği
1 adet vesikalık fotoğraf
Varsa başarı belgesi
Ailenin gelir durumunu gösteren belge
İletişim ve banka hesap bilgileri
Yükseköğrenim için;

Bir önceki yıla ait transkript
(Liseden üniversiteye geçenler için lise mezuniyet belgesi veya diploma fotokopisi)

Güncel öğrenci belgesi
Nüfus kayıt örneği
1 adet vesikalık fotoğraf
Sabıka kaydı
Varsa başarı belgesi
Ailenin gelir durumunu gösteren belge
İletişim ve banka hesap bilgileri

Burslar Ekim ayından başlayarak Haziran ayı dâhil olmak üzere 9 ay boyunca bursiyerlerin hesaplarına yatırılır. Burslar her ayın 1’i ile 5’i arasında ödenir.

MUSTAFA ENVER ADAKAN VAKFI
Adres
Cemil Topuzlu Cad. Enver Bey Apt. B Blok 58/2 Kadıköy İstanbul

TELEFON
0216 355 44 04

FAX
0216 355 41 46

EMAİL
info@meav.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.