Öğrenci Bilim Kongresi “Kanıt Temelli Psikolojik Uygulamalar”

Öğrenci Bilim Kongresi

Öğrenci Bilim Kongresi
‘Kanıt Temelli Psikolojik Uygulamalar’

Kongre Amacı:

Öğrenci Bilim Kongresi, öğrencilerin bilimsel kanıtlı psikoloji ve psikoterapi uygulamarı konusunda kendilerini geliştirmeleri ve yeni gelişmeleri öğrenmelerini amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrulusunda Öğrenci Bilim Kongresi, öğrencileri bilimsel çalışmalar yapmaya teşvik etmek ve psikoterapi alanı içerisinde farklı bilim insanlarını kongrede ağırlayarak yeni çalışmalar için ufuk açmak üzere düzenlenmektedir.

Kanıt Temelli Terapiler son yıllarda gittikçe önem kazanmaktadır ve geleceğin psikoterapi anlayışı olarak düşünülmektedir. Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi gibi Bilişsel Davranışçı Terapiler özellikle bu yaklaşımın öncüleridir. Uygulamada (seanslarda veya grup oturumlarında) yapılanların ‘bilimsel kanıta dayalı’ olması gerek sağlık politikaları tarafından gerekse psikoterapistler ve psikolojik danışmanlar açısından önemli bir hale gelmiştir. Bu konuda elbetteki B.F. Skinner gibi Davranışsal Teorisyenlerin katkıları öncüdür. Albett Ellis’in inanışlar ve duygular, keza davranışlar; Aaron Beck’in düşünceler üzerinde başlattıkları ‘bilimsel kanıtlı uygulamalar’ günümüzde hızla ivme kazanmaya devam etmektedir.

Kongrenin Kapsamı:

Kongre tüm psikoloji, pdr ve konu ile ilgili diğer disiplinlerin lisans ve yüksek lisans öğrencilerini kapsamaktadır.

Kongrenin Önemi:

Öğrenci Bilim Kongresi aracılığıyla öğrenciler modern psikoloji dünyasının çağdaş yaklaşımlarından haberdar olacaklar ve öğrendikleri bilgiler iş birliğiyle yeni çalışmalara ufuk açacaktır.

Tarih: 9-10 Şubat 2019

Kongre Yer: İTÜ MAÇKA SOSYAL TESİSLERİ

30 LİRA KATILIM BELGESİ ÜCRETİ BULUNMAKTADIR.

(Ücret içerisine kongre boyunca tüm seminerlerin katılım belgeleri, ikramlar ve hediyeler dahildir.)

email: [email protected]

http://www.ogrencibilimkongresi.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin