OGEM-VAK Üniversite Burs Duyurusu

OGEM-VAK Üniversite Burs Duyurusu

Ogem-Vak tarafından yürürlüğe konulan karşılıklı yardımlaşma ve dayanışma esasına ve bağışa dayalı SOSYAL DAYANIŞMA FONU’nun eğitim yardımı uygulamasına müracaatlar 15 Ekim 2018 tarihinde başlayacak, 15 Kasım 2018 tarihinde sona erecektir. Bu tarihten sonra kesinlikle müracaat kabul edilmeyecektir. Eğitim yardımı için yalnızca Fona üye, en az bir yıldır düzenli bağış yapan personel müracaat edebilecek, üye olmayan ve düzenli bağış yapmayanların müracaatı kesinlikle kabul edilmeyecektir. Değerlendirme “Sosyal Dayanışma Fonu Yükseköğrenim Bursu Genel Kural ve Esasları” ışığında yapılacaktır.

MÜRACAAT EVRAKLARI:

A. Okula Yeni Kayıt olup da müracaat edecekler için gerekli belgeler

 • Eğitim Yardımı Başvurusu (web sitesinden doldurulup, çıktısı alınarak velisinin birim amirine onaylatılacak)
 • Yüksek Öğrenim Belgesi- Okula Giriş Belgesi
 • Velinin son aya ait maaş bordrosu (Anne de çalışıyorsa onun da maaş bordrosu)
 • Öğrencinin kimlik fotokopisi (önlü arkalı)
 • Burs verilecek öğrenci adına Ziraat Bankası’ndan açılmış hesap numarası (TR ile başlayan 26 haneli IBAN numarası).

B. Ara sınıfta olup da ilk defa müracaat edecekler için gerekli belgeler

 • Eğitim Yardımı Başvurusu (web sitesinden doldurulup, çıktısı alınarak velisinin birim amirine onaylatılacak)
 • Yüksek Öğrenim Belgesi- Öğrenci Belgesi
 • Sınıf Geçme Not Belgesi (Transkript)
 • Velinin son aya ait maaş bordrosu (Anne de çalışıyorsa onun da maaş bordrosu)
 • Öğrencinin kimlik fotokopisi (önlü arkalı)
 • Burs verilecek öğrenci adına Ziraat Bankası’ndan açılmış hesap numarası (TR ile başlayan 26 haneli IBAN numarası).

C. 2017-2018 Yılında Eğitim Yardımı Alanlar için gerekli belgeler:

 • Sınıf Geçme Not Belgesi (Transkript)

BELGELERİN TESLİMİ:

a) Burs için ilk defa müracaat edecekler:

Başvurular, Ogem-Vak internet sitesinden “ÜYE GİRİŞİ” bölümünden yapılacaktır. Üye girişi üyelerin TC kimlik numaralan ile yanılacaktır. Her üve sadece bir kere burs başvurusunda

bulunabilecektir, dolayısıyla başvuru yapacak üyenin yukarıda ver alan evrakları daha önceden bilgisayarına yüklemesi gerekmektedir. Burs başvuru formları daha sonra çıktısı alınarak beyanların doğruluğunun onayı için amire imzalatılarak ıslak imzalı olarak OGEM-VAK’a gönderilmek üzere bekletilecektir, burs başvurularının uygunluğu ve ön elemeden geçtiğine dair bilgi öğrenci velisine e-mail veya SMS ile bildirildikten sonra Ogem-Vak’a gönderilecektir.

b) 2017-2018 yılında eğitim yardımı alıp da devam edecekler:

2017-2018 yılında eğitim yardımı alıp da bu yıl da “Sosyal Dayanışma Fonu Yükseköğrenim Bursu Genel Kural ve Esasları” şartlarını sağlayarak burs almaya devam edecek olanlar Sınıf Geçme Not Belgesini

(Transkript) [email protected],ogemvak.org.tr mail adresine e-mail olarak veya 0312 223 05 06 faks numarasına göndereceklerdir.

DEĞERLENDİRME:

Ogem-Vak’a gelen müracaatlar burs verme kriterlerine uygun olup olmadığı ön incelemesinden geçirildikten sonra puanlamaya göre sıralanarak Bölge Müdürlüklerine elektronik ortamda ve/veya posta ile gönderilecektir. Orman Genel Müdürlüğü’nde ise kurulacak komisyona elden ulaştırılacaktır.

Bölge Müdürlükleri ve Orman Genel Müdürlüğü 3 kişilik değerlendirme komisyonu kuracak.

Öncelikle 2017-2018 yılında yardım alanların durumu belirlenecek. (Velisinin düzenli bağış yapıp yapmadığı, öğrenciliklerinin devam edip etmediği, burs devam kriterlerini sağlayıp sağlamadığı)

Yeni başvurularda Başvuru Formuna yazılan bilgilerin, Puantaj Tablosu’na göre puanlaması yapılacak, puanlama toplamına göre yüksek puan alan öncelikli olacak şekilde sıralama yapılacaktır.

2017-2018 yılında yardım alıp da devam edecekler ile yeni başvurularda sıralamaya giren kişilerin toplamı ilgili Bölgenin kontenjanıdır. Her Bölge Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü kontenjan sayısının yarısı kadar yedek bursiyer belirleyecektir. (Yedek bursiyerler puan sıralaması dikkate alınarak belirlenecektir.)

Kontenjan miktarı kadar onaylı sıralama listesi evrakları ile yedek bursiyerlerin evrakları ve daha önceden eğitim yardımı alanların istenen evrakları Bölge Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü komisyonunun onayından sonra Ogem-Vak’da listelenecektir.

2018-2019 yılı bursiyer isim listesi Ogem-Vak web sitesinde (ogemvak.org.tr) yayınlanacaktır. Eğitim Yardımı 2018-2019 eğitim yılı için 9 ay (Ekim-Haziran) olarak uygulanacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.