Ofis Mobilyası Öğrenci Tasarım Yarışması

Ofis Mobilyası
Ofis Mobilyası Öğrenci Tasarım Yarışması

Mekân, estetik, ürün arasındaki ilişkiyi ‘konfor ve işlevsellik’ anlayışı ile harmanlayarak geleceğin ofislerini tasarlamayı amaçlıyoruz. Yenilikçi, paylaşımcı, duyarlı ve öğrenmeye açık bir şirket olarak, insani değerlerinden ödün vermeden sektörde fark yaratan küresel markalar arasındaki yolumuza devam etmek istiyoruz.
Sen de Tasarla- Çiz- Yap- Böl- Birleştir mottosuyla Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışmasında hedeflediğimiz yönde bize destek ol…

Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışması, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içindeki üniversitelerde bulunan lisans öğrenimi gören Türkiye vatandaşlarının ücretsiz katılabileceği serbest, açık, koşullu ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş bir ürün tasarım yarışmasıdır.

2021 Ulusal öğrenci Ofis Mobilyası Tasarım Yarışması kapsamında katılımcılardan, yönetici ofis mobilya takımı istenmekte olup, ofis çalışma alanlarında yöneticilerin ihtiyaçlarına cevap verecek tüm elemanların bir bütün halinde düşünülmesi ve bunların tasarımına aktarıldığı yeni nesil çalışma birimleri için fikir geliştirmeleri gerekmektedir.

Ofis mekânında yönetici çalışma biriminin, ofis ortamı ile uyum sağlayan yoğun ve yorucu çalışma hayatını kolaylaştıran, motivasyonu yükselten, ergonomik ve estetik görünüme sahip bir tasarım olması beklenmektedir.
Tasarımlar; yöneticinin ihtiyaçlarını karşılayacak niteliklere sahip, bütünleyici ve tamamlayıcı materyaller düşünülerek ele alınmalıdır.

KİMLER KATILABİLİR
Konfull Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışması, ulusal üniversitelerin Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakülteleri’nin, Mimarlık, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinin tüm Lisans öğrencilerinin katılımına açıktır.

KATILIM KOŞULLARI
• T.C. vatandaşı olmak,
• Yarışmaya 18 yaşını doldurmuş olmak,
• Jüri üyeleri ve jüri üyelerinin birinci dereceden akrabaları arasında olmamak,
• Seçici Kurul üyeleri ile raportörleri atayanlar arasında olmamak,
• Seçici Kurul çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamış olmak.
• Başvuru formunu eksiksiz doldurmak ve istenilen belgeleri mail olarak göndermiş olmak

ÖDÜLLER
Birinci ödül: 7.000 TL
İkinci ödül: 5.000 TL
Üçüncü ödül: 3.000 TL
Konfull Özel Ödülü (2 adet): 1.000 TL

TAKVİM
Son Başvuru Tarihi : 15 Ocak 2021
Jüri Değerlendirmesi : 25 Ocak 2021
Sonuçların Açıklanması : 10 Şubat 2021
Anlaşmazlıklar için son başvuru tarihi: 15 Şubat 2021

DEĞERLENDİRME ÖLÇÜTLERİ
Yönetici Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışmasında yaklaşımların;
Çalışma mekânlarında bir yöneticinin ihtiyaç duyabileceği tüm mobilya elemanlarının bir bütün olarak düşünülmesi
Yaratıcı
Yenilikçi
Özgün
Ergonomik
Fonksiyonel
Estetik
Uygulanabilir olması beklenmektedir.

BAŞVURU VE PROJE TESLİM FORMATI
Yarışmaya www.konfull.com web sitesi üzerinden başvuru yapılacaktır. Web sitesinden indirilecek Yarışma Başvuru Formu eksiksiz doldurulmalı, ıslak imza ile imzalanmalı ve öğrenci belgesi ile birlikte yarisma@konfull.com.tr mail adresine gönderilmelidir.
Katılımcılar tasarımlarını web sitesinden indirecekleri A2 pafta şablonu içinde yapmalıdırlar. İsteğe bağlı 1 veya 2 pafta halinde 150 dpi çözünürlükte ve pdf formatında yarisma@konfull.com.tr adresine mail yolu ile göndermelidir.
Yarışmacı belirlediği konsepti web sitesinden indirecekleri A4 rapor formuna yazılı (en fazla 200 kelimelik) olarak yarisma@konfull.com.tr adresine mail yolu ile göndermelidir.
Tasarım paftası; anlaşılır nitelikte bir sunum tekniğine sahip olmalı ve görsel tüm bilgileri içermelidir.
Başvuru formunda katılımcıların kimliğiyle ilgili bazı ek bilgiler de istenecek olmakla birlikte jürinin tarafsızlığını korumak için paftalara ad/soyadı yerine yarışma
paftasının sağ üst kısmında 5 rakamlı bir rumuz kullanılmalıdır, herhangi bir kişisel bilgiye referans veren başvurular geçersiz sayılacaktır.

Telefon: +90 332 346 33 08
Mail: yarisma@konfull.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

2 + 3 =