ÖDÜLLÜ II. İSTANBUL YARIŞMALARI

ÖDÜLLÜ II. İSTANBUL YARIŞMALARI

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI, İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİNDE İSTANBUL GENELİNDE İLKÖĞRETİM (6, 7, 8. SINIFLAR) VE ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK 6 BRANŞTA   “ ÖDÜLLÜ II. İSTANBUL YARIŞMALARI ” YAPILACAKTIR…

YARIŞMALARIN UYGULANIŞI VE GENEL KATILIM ŞARTLARI
1- Yarışmaya İstanbul genelindeki ilköğretim II. Kademe (6. 7. 8. sınıflar) öğrencileri,  ortaöğretim öğrencileri, katılabilecektir.
2– Yabancı uyruklu öğrenciler oturma iznini ibraz ederek yarışmaya katılabilecektir.
3Bütün yarışmalara müracaatlar, 10 Ocak 2011 – 14 Şubat 2011 Tarihleri arasında okul Müdürlüklerine  yapılacaktır.
 4– “İstanbul Konulu Bilgi Yarışması” okullar adına yapılacaktır. Her okul üç öğrenciyle temsil edilecektir.
5– Her yarışmacı, en fazla iki kategoride birer eserle yarışabilecektir.
6– Yarışmaya katılacak eserlerin ön yüzünde herhangi bir isim v.s. bulunmayacak, arka yüzünde kimlik fotokopisi ve iletişim bilgileri bulunacak; öğrencilere yönelik yarışmalarda öğrenci belgeleri (kaşeli, yeni tarihli ve mühürlü) iletişim bilgileri mutlaka bulunacaktır.
7- Dereceye girsin veya girmesin, yarışmaya katılan hiçbir eser iade edilmeyecek;  yarışmacılar, eserleri üzerinde hak talep edemeyeceklerdir. Teslim tarihinden itibaren eserin tüm imtiyazı proje ortaklarına geçecektir.
8– Yarışmaya katılacak eserler İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından muhafaza edilecektir. Paydaşlar ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserleri afiş, katalog, broşür, kitapçık vb. her türlü tanıtım malzemesi olarak kullanma hakkına sahiptir.
9- Yarışmalara jüri üyeleri ve 1. dereceden yakınları katılamazlar.
10- İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik yarışmalarda okullar yarışmaya katılacak öğrencilerini belirleyerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bildirecektir. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri eleme yarışmalarını kendi bünyesinde 14 Şubat 2011 – 14 Mart 2011 Tarihleri arasında yapacaklar; İstanbul Konulu Şiir Okuma yarışmasında ilk üçe giren, diğer yarışmalarda ilçe birincilerini  eserleri ve kimlik bilgileri ile birlikte 21 mart 2011 tarihine   kadar İBB Eğitim Müdürlüğüne bildirecek ve eserlerini ulaştıracaktır. İlçelerde gerekli yarışmaları yapmak İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin sorumluluğunda paydaşlarla işbirliği içerisinde gerçekleştirilecektir.
11- Yarı Final ve Final yarışmaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Müdürlüğü sorumluluğunda paydaşlarla işbirliği içerisinde 21 Mart 2011 – 22 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
12– Ödül töreninin 2011 mayıs ayının ikinci haftası içerisinde gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.
13- Yarışmalarla ilgili özel katılım şartları tarafların resmi internet sitesinde yer alacaktır.
14- Bütün yarışmalar, amatör yarışmalar kategorisinde yapılacak olup konusunda uzman kişiler yarışmalara katılamazlar.
15- Proje kapsamında duyuru amaçlı materyallerde (Kağıt Afiş, Üst Geçit Vinil Afiş, Rolap, Bilboard, Raket, Başarı Belgesi, Katılım Belgesi, Plaket, Haber Portalı, Web sitesi v.b.) Büyükşehir ve  Milli Eğitim Müdürlüğü, logosu bulunacak ve yapılan işbirliği belirtilecektir.
              
PROJE KAPSAMINDA YAPILACAK YARIŞMALAR
İstanbul Konulu Masal Yazma Yarışması  :İlköğretim öğrencileri (6, 7, 8. sınıf   öğrencileri) arasında
İstanbul Konulu Resim Yarışması :Ortaöğretim öğrencileri arasında
İstanbul Konulu Şiir Okuma Yarışması :Ortaöğretim öğrencileri arasında
İstanbul Konulu Şiir Yazma Yarışması :Ortaöğretim öğrencileri arasında
İstanbul Konulu Bilgi Yarışması :Ortaöğretim okulları arası
İstanbul Konulu Fotoğraf Yarışması :Ortaöğretim okulları arası