ODTÜ’den Herkese 100 Çevrim içi Ücretsiz Ders

Bilgeİş (Bilişimle Gelişen İş Dünyası) Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından, hayata geçirilmiş, ücretsiz, açık ve çevrim-içi bir eğitim portali oluşturma projesidir. Bu kapsamda, 100 adet çevrim içi ders geliştirilmiş ve ücretsiz olarak herkesin kullanımına açılmıştır. Dersler özel olarak Türkiye’de çalışan ve işverenlerin bilgi ve iletişim teknolojileri yoluyla mesleki gelişimlerinin desteklenmesi ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanmış olsa da, aslında bilgeis.net öğrenme portali öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyen herkese, her zaman açıktır. Dersleri bitirip ödev ve sınavlarını başarıyla tamamlayanlar ODTÜ Rektörü imzalı sertifikaya hak kazanmaktadırlar.

Tamamen Türkçe hazırlanmış bir MOOC (Massive Open Online Course) tabanlı eğitim portali projesi olan Bilgeİş, derslerin devamlılığını sağlamak ve yeni dersler geliştirmek için desteğinize ihtiyaç duyuyor.

Projeye sağlanacak desteklerle öncelikle derslerde ödev ve sınav kontrolü yapan çevrim içi asistanlara ve yeni geliştirilecek derslere kaynak sağlanacaktır. Ayrıca portalde yer alan mevcut derslerin ve portalin kendisinin güncellenmesi de sağlanacaktır.

Bilgeİş ile ilgili detaylı bilgiye ODTÜ GİSAM Başkanı – Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Kürşat Çağıltay’ın videosunu izleyerek ulaşabilirsiniz:

Derslere Kayıt olmak için:
https://bilgeis.net/