ODTÜ Üniversite Öğrencileri Programlama Yarışması

Programlama Yarışması
Üniversite Öğrencileri Programlama Yarışması

Bu sene ikincisini düzenleyeceğimiz ODTÜ öğrencileri arası programlama yarışmamız KODTÜ ile yeniden karşınızdayız.

Yarışma 27 Şubat Cumartesi Günü 11.00 – 16.00 saatleri arasında olacaktır. Yarışmaya katılmak isteyen herkes katılabilir fakat ödül sıralaması sadece ODTÜ takımları arasında yapılacaktır. Yarışmaya bireysel ya da 2 kişilik takımlar halinde katılabilirsiniz.

KODTÜ, bir programlama yarışması olup amacı sizlere verilen soruları belli zaman ve hafıza limitleri dahilinde çözecek bir program yazmaktır. ACM ICPC’e benzer bir formatta yapılacak olan yarışmada amaç soruları ilk çözen takım olmaktır.

Yarışma Kuralları
Yarışmaya bireysel veya takım olarak katılabilirsiniz. Takımlar en fazla 2 kişiden oluşabilir.

Yarışmada kaba kuvvet (brute force) kullanan, intihal yaptığı belirlenen ya da sistemin olası açıklarından faydalanan yarışmacılar diskalifiye edilecektir.

Yarışma bu site üzerinden online olarak yapılacaktır.

Yarışmada bu sayfada belirtilmiş dilleri kullanabilirsiniz. Diller hakkında ayrıntılı bilgiye https://arsiv.cclub.metu.edu.tr/runtimes/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Yarışma 5 saat süren tek bir online etaptan oluşmaktadır. Yarışma 27 Şubat 2021 günü saat 11.00’de başlayacak ve 16.00’da sona erecektir.

Yarışmaya isteyen herkes katılabilir. Ancak ödül almak için ODTÜ’de herhangi bir lisans bölümünde okuyor olma şartı vardır. Ödüller verilirken sıralama ODTÜ’de okuyan lisans öğrencileri arasında yapılır.

ODTÜ Bilgisayar Topluluğu yarışma kurallarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Desteklenen Diller
C
C# (Mono)
C++
Dart
Fortran
Go
Haskell
Java
JavaScript
Lisp
NASM
PHP 7
Perl
Prolog
PyPy 2
PyPy 3
Python 2
Python 3
Racket
Ruby 2

https://kodtu.cclub.metu.edu.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin