ODTÜ Matematik Topluluğu Çalıştayı

matematik
Matematik Topluluğu Çalıştayı

ODTÜ Matematik Topluluğu Çalıştayı
Günümüzde toplumu aydınlatmanın en önemli etkenleri olan matematik, bilim ve felsefe üzerine son yıllarda ülkemizde de yoğun etkinlikler düzenlenmektedir. ODTÜ Matematik Topluluğu olarak biz de böyle bir ortamda ülkemize bilimsel olarak katkıda bulunma görevimizi yerine getirmeye çalışmaktayız. Orta Doğu Teknik Üniversitesi içerisinde yaptığımız çalışmalar ve etkinliklerden sonra ülke çapında lise ve üniversite öğrencilerinin de geniş bir katılımcı olabileceği bir etkinlik yapmamız gerektiğine karar verdik. 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde “ODTÜ Matematik Topluluğu Çalıştayı” düzenleyeceğiz.

Çalıştayımız ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde B Salonu’nda gerçekleşecek olup ilk gün 6, ikinci gün 5 konuşmadan toplamda 11 konuşma dizisinden oluşacaktır. Bu konuşmalar matematik, felsefe, fizik, bilgisayar bilimleri ve biyoloji üzerine olacak, her bir konuşmanın süresi 40-50 dakika arasında değişecektir.

Çalıştay kapsamındaki konuşmalar hem popüler hem de akademik odaklı olup üniversite(lisans, yüksek lisans, doktora) öğrencilerinden katılım beklenmektedir.

İlerleyen günlerde konuşmacılar, konuşmaların konusu ve etkinlik planımız http://mathc.metu.edu.tr/ internet sitemizden ve Facebook sayfamız üzerinden duyurulacaktır.

Yoğun katılımınızı beklemekteyiz. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

ODTÜ Matematik Topluluğu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin