ODTÜ Dekosim Yazokulu

Başvurular Başladı
Yaz okulu başvurularımız başlamıştır. Başvurularınızı 21 Haziran tarihine kadar yapabilirsiniz.
Amacımız ve Etkinlik Kapsamı

Denizlerin dünya üzerindeki önemi her geçen gün daha iyi anlaşılmakla birlikte artan sanayileşme, nüfus artışı ile deniz ekosistemleri üzerindeki insan kaynaklı etkilerin baskısı artmaktadır. Bu nedenle deniz ortamlarında deniz suyu kalitesinde, canlıların tür çeşitliliğinde ve toplam canlı biyokütlesinde azalmalar görülmekte hatta bazı canlı türleri yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu baskıların gelecekte azaltılması ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde kullanılarak gelecek nesillere aktarılabilmesi için gerekli olan bilimsel çalışmaların yapılması, çevresel farkındalığın geliştirilmesi, bilgi, beceri ve değer yargıların oluşturulmasında yükseköğretim kurumları büyük sorumluluk taşımaktadır.

Konaklama

Katılımcılar için 21 – 26 Temmuz 2013 tarihleri arasında Erdemli Öğretmenevi’nde iki kişilik odalarda konaklama imkanı sunulmuştur. Katılımcılar yazokulu süresince servis ile her sabah öğretmenevinden alınarak enstitüye getirilecek ve her akşam enstitüden alınarak konaklayacakları öğretmenevine bırakılacaklardır.

Finansman

Yazokulunun başlangıcı olan 22 Temmuz’dan bir gece öncesinde (21Temmuz) katılımcılara Erdemli Öğretmenevi’nde konaklama imkanı sağlanacaktır. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri enstitüde verilecektir. Erdemli Öğretmenevi’nden enstitüye ulaşım imkanı sağlanacaktır. Katılımcılardan konaklama, yemek ve Erdemli içi ulaşım bedeli alınmayacaktır. Katılımcıların konaklama yerine ulaşımından kendileri sorumludur.

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

DENİZ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

DEKOSİM YAZ OKULU

Erdemli / MERSİN

Tel : 0324 521 2406

Faks : 0324 521 2327

Mail : Ceren GÜRASLAN ceren@ims.metu.edu.tr
Anıl AKPINAR anil@ims.metu.edu.tr

http://yazokulu.ims.metu.edu.tr/index.php/basvuru-yap