ODTÜ Çocuklar için Doğa Etkinlikleri

Gençlik ve Kent için Doğa projesi, Doğa Koruma Merkezi Vakfı tarafından Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Butterfly Conservation (UK), Anima Mundi (IT) ve Thessaly Teknoloji Enstitüsü (GR) ortaklığında yürütülen bir Erasmus+ projesidir. Proje, bir yandan Ankara’lıların yaşam kalitesine katkıda bulunurken, bir yandan da gençlerin sürdürülebilirlik ve doğa koruma konularında bilgi ve becerilerle donatılarak güçlendirilmesini amaçlar.

Etkinlik Hakkında
Etkinliklerin amacı; ODTÜ doğasının önemi, iklim değişikliği ve sürdürülebilir yaşam hakkında farkındalık yaratmaktır. Etkinlikler, proje kapsamında eğitim alan ODTÜ’lü genç doğa eğitmenleri tarafından yürütülecektir. Çocuklar için en iyi öğrenme yollarından birinin oyun olduğunu biliyoruz. Bu nedenle onlar için eğlenerek öğrenebilecekleri oyunlu etkinlikler hazırladık. Bu etkinlikler sayesinde doğa korumanın önemini doğada oynayarak öğrenecekler. Etkinlikler ücretsizdir.

Kimler Katılabilir?
İlkokul Öğrencileri (1.-4. Sınıflar)
Ortaokul Öğrencileri (5.-8. Sınıflar)
*Etkinlikler en fazla 40 öğrenci ile gerçekleştirilebilmektedir.

Etkinlik Zamanı
Etkinliklerin, Nisan ve Mayıs (2018) ayı boyunca, hafta içi her gün aşağıda belirtilen saat aralıklarında gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

Seans: 09.30-10.30
Seans: 11.00-12.00
Seans: 14.00-15.00
Seans: 15.30-16.30

Etkinlik Yeri
“Bilim ve Teknoloji Koleksiyonu Sergi Alanı” yerleşkesinin bahçesidir. Yerleşkenin haritadaki yerine http://bit.ly/odtubtksa adresinden ulaşabilirsiniz.

Proje hakkında detaylı bilgi almak için genclikvekenticindoga@dkm.org.tr adresine e-posta gönderebilir; 0 544 485 12 83 veya 0 312 287 81 44-16 nolu telefonu arayabilirsiniz.