Obezite Konulu Üniversitelerarası Reklam Yarışması

Obezite Konulu Üniversitelerarası Reklam Yarışması

Bakanlığımız üniversite öğrencileri arasında “Obezitenin Önlenmesi ve Fiziksel Aktivitenin Teşviki” konulu reklam yarışması düzenliyor. Yarışmaya Türkiye genelinde 40 Üniversitenin iletişim, Güzel Sanatlar, İletişim Bilimleri, Sanat ve Tasarımla ilgili lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabilecek.

 

Üniversitelerde öğrenciye verilen eğitim, öğrenciye kazandırılan bakış açısı kişinin ileride meslek hayatının şekillenmesinde önemli bir yer tutmaktadır. Meslek olarak iletişim sektörünü tercih edecek kişiler toplumsal hayatın şekillenmesinde, topluma olumlu yönde davranış kazandırılmasında büyük rol oynayacaktır. Yarının iletişim profesyoneli olmaya aday üniversite öğrencilerinde, günümüzün en büyük sağlık problemlerinden birisi olan obeziteye karşı şimdiden bilinç oluşturarak, farkındalık yaratmak amacıyla Bakanlığımız “Obezitenin Önlenmesi ve Fiziksel Aktivitenin Teşviki” konulu bir reklam yarışması düzenlemektedir.

Yarışma sonuçlarının değerlendirilmesi Bakanlığımızca belirlenen jüri tarafından yapılacaktır. Beğenilen reklam çalışmalarından 1O tanesi 15.02.2011 tarihinden sonra idarenin belirleyeceği bir tarihte Ankara İlinde Sağlık Bakanlığı binasında jüriye sunum yapacaktır. Yarışmanın birincisi, ikincisi ve üçüncüsü bu sunumlar sonucunda belirlenecek ve kazanan ajansa para ödülü verilecektir