Nurten AKSUGÜR EİKİ Öğrenci Yarışması

KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi,
Mimarlık Fakültesi, İçmimarlık Bölümü
Uluslararsı Nurten AKSUGÜR
En İyi Kavram ( EİKİ ) Öğrenci Yarışması

Yarışmanın Amacı:

Nurten AKSUGÜR EİKİ Öğrenci Yarışması, dünya çapında tüm İçmimarlık öğrencileri için kurgulanmış bir yarışmadır. Amacı, İçmimarlık alanında eğitim gören öğrencilerin dikkatlerini eleştirel, yaratıcı ve özgün düşünceye odaklamaları, tasarımın kavramsal boyutunun önemini anlamaları, çeşitli bireysel sunum yöntemleri yardımıyla iletişim kurmaları ve düşüncelerini paylaşmaları için motivasyon ve desteği sağlamaktır.

Kim katılabilir?

İçmimarlık bölümlerinde öğrenim gören tüm 5. yarıyıl ve üstü tüm öğrencileri.

İstenenler:

2014 – 2015 Akademik yılı, Güz ve Bahar Yarıyıllarında yapmış olduğunuz projenizle ilişkili “Kavram Sunumum” diyeceğiniz herhangi bir anlatım, örneğin bir yazı – bir poster – kısa film – fotograf/lar – eskiz defteri – veya herhangi başka bir yöntem ile oluşturacağınız kavram iletişim çalışmanız ile Nurten AKSUGÜR EİKİ yarışmasına katılabilirsiniz!

Yarışmanın Dili:

İngilizce ve Türkçe.

Teslim tarihi ve yeri:
Katılım ve teslim için son tarih 03 Temmuz 2015 Cuma günüdür.

Sunum çalışmalarının Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin Mimarlık Fakültesi, İçmimarlık Bölümü’ne teslim edilmesi gerekmektedir.

Zaman akışı:

Jüri değerlendirmeler için 10 Temmuz 2015 Cuma günü toplanacaktır.
Kazananların isimleri 15 Temmuz 2015 Çarşamba günü Yarışma web sayfasında duyurulacaktır.

Yarışma Temsilcileri:

Yarışmaya katılacak olan üniversitelerin İçmimarlık bölümlerinin her birinden birer temsilci seçilecektir. Her kurum kendi temsilcilerini kendisi belirleyecektir. Temsilciler yarışma ile ilgili kurumumuzla iletişimi sağlayan kişiler olacaklardır. (Temsilciler listesi web aracılığı ile duyurulacaktır).

Ödüller:
Birincilik Ödülü: 3.000,00 TL
İkincilik Ödülü: 2.000,00 TL
Üçüncülük Ödülü: 1.000,00 TL

Sunum, Sergi ve Ödül Töreni:

Jüri tarafından sergilenmeye değer bulunan tüm katılımlar hem elektronik ortamda hem de DAÜ Mimarlık Fakültesi Sergi Salonunda sergilenecektir. Sergi 16 – 22 Ekim 2015 tarihleri arasında Ziyarete açık olacaktır. Ödül Töreni 16 Ekim 2015 Cuma günü Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde gerçekleşecektir.

Ek bilgi için:

İçmimarlık Bölümü, Mimarlık Fakültesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Gazimağusa, Kuzey Kıbrıs.
t: +90 392 6301139
f: +90 392 6301127
e-mail: inar@emu.edu.tr
web: