Nuri İyem Resim Yarışması 2017

Nuri İyem Resim Yarışması 2017

Bu sene 21. yılını kutlayan Evin Sanat Galerisi tarafından her sene düzenlenen “Nuri İyem Resim Ödülü” Resim Yarışması, bu yıl on ikinci kez düzenleniyor. Nuri İyem adına 2006 yılından bu yana gerçekleştirilen yarışma, büyük usta Nuri İyem’i anmak ve Türkiyeli genç ressamları desteklemek amacını taşıyor.

Yarışmaya katılmak isteyen 18 yaşını doldurmuş, T.C. vatandaşı ressamlar eserlerini; www.evin-art.com adresinden veya Evin Sanat Galerisi’nden temin edebilecekleri katılım formlarıyla birlikte; 26 – 27 – 28 Mayıs 2017 tarihlerinde, 10:00 – 19:00 saatleri arasında Evin Sanat Galerisi’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Bu sene on ikinci kez düzenlenecek olan “Nuri İyem Resim Ödülü 2017” Seçici Kurulu; Gamze BÜYÜKKUŞOĞLU, Cansen ERCAN, Memet GÜRELİ, Ümit İYEM, Prof. Dr. Erhan KARAESMEN, Temür KÖRAN, Burcu PELVANOĞLU, Feyyaz YAMAN ve Emre ZEYTİNOĞLU’ndan oluşuyor.

Seçici Kurul tarafından ödüle layık görülen sanatçıya 10.000 TL para ödülünün yanısıra “Nuri İyem Resim Ödülü” nü simgeleyen, Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz “heykel” verilecek. Ayrıca ödül alan sanatçı, Lebriz.com sanatçı katalogları bölümünde iki yıl süreyle online katalog hakkı kazanacak.

“Nuri İyem Resim Ödülü”nü alan ve Seçici Kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan resimler, Evin Sanat Galerisi’nde 20 Haziran 2017 tarihinde Doğan Hızlan’ın katılımıyla gerçekleşecek ödül töreninin ardından, 20 Haziran – 7 Temmuz 2017 tarihleri arasında sergilenecek ve hazırlanacak kapsamlı katalogda bir araya getirilecek.

“Nuri İyem Resim Ödülü” hakkında detaylı bilgi ve görsel için:
Ece Balcıoğlu
ece@evin-art.com
0212 2658158

KATILIM

Her sanatçı yarışmaya, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış, sergilenmemiş veya yayınlanmamış en fazla 2 eser ile katılabilir.

Katılımcı yarışmaya katıldığı eser veya eserler haricinde, en az 10 (on) adet eserinin görselleri ve özgeçmişinin basılı olarak yer aldığı bir dosyayı, başvuru sırasında teslim edecektir. CD’ye kayıtlı olan veya dia olarak teslim edilen görseller kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Yarışma, Seçici Kurul Üyeleri ve Evin Sanat Galerisi’nin anlaşmalı sanatçıları dışında 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşı tüm sanatçılara açıktır.

Yarışma, tuval veya duralit, sunta, kontraplak benzeri sıkıştırılmış ahşap malzemeler üzerine yağlıboya veya karışık teknikle uygulanan eserleri kapsamaktadır. Kağıt üzerine çalışılmış veya cam ile çerçevelenmiş eserler kabul edilmeyecektir.

Yarışmaya katılacak eserlerin kenar ölçüleri 140 cm’den büyük olmamalıdır.

Resimler; sergilenmeye hazır bir şekilde (çerçeveli ya da kenarları çıtalanmış olarak), imzalı, arka yüzünde sanatçının adı ve soyadını, eserin adını, boyutlarını belirten bir etiket yapıştırılmış olarak teslim edilmelidir. Teslimat sırasında şartnamenin ekinde yer alan form eksiksiz olarak önceden doldurulmuş olmalıdır. İstenilen tüm hazırlıklar teslimat öncesi gerçekleştirilmiş olmalıdır.

Resimlerin teslim alınmasına 26.05.2017 tarihinde saat 10.00’da başlanacaktır. Son teslim tarihi 28.05.2017 saat 19.00’a kadardır. Eserlerin iade işlemi, organizasyon bitiminde, diğer hususlar başlığı altında belirtilen tarih aralıklarında aynı şekilde yapılacaktır.

Teslimat ve iade nakliye bedellerinin tamamı yarışma katılımcılarına aittir. Posta ve kargo ile gönderilecek eserlerin tüm sorumluluğu katılımcılara aittir. Teslimat ve nakliye esnasında doğabilecek her türlü zarar ve ziyandan, ve organizasyon sırasında doğal afetlerden kaynaklanan zararlardan Evin Sanat Galerisi sorumlu değildir. Yarışma için teslim edilen eserlerin sigorta sorumluluğu resim sahiplerine aittir.

TESLİM ALMA MERKEZİ

Resimler; Evin Sanat Galerisi, Büyük Bebek Deresi Sokak, No: 13, Bebek – İstanbul adresine ekteki katılım formu ile birlikte teslim edilecektir.

SEÇİCİ KURUL
Gamze BÜYÜKKUŞOĞLU
Cansen ERCAN
Memet GÜRELİ
Ümit İYEM
Prof. Dr. Erhan KARAESMEN
Temür KÖRAN
Burcu PELVANOĞLU
Feyyaz YAMAN
Emre ZEYTİNOĞLU

DEĞERLENDİRME

Seçici Kurul tarafından, öncelikle sergilenmeye değer bulunan eserler belirlenecek ve sergilenmeye değer eserler içinden ödüle layık görülen eser seçilecektir. Sonuçlar 06.06.2017 tarihinde Evin Sanat Galerisi internet sitesi www.evin-art.com’dan duyurulacaktır.

ÖDÜL

Ödüle layık görülen sanatçıya 10.000 Türk Lirası’nın yanısıra, “Ödül Belgesi” ile Nuri İyem Resim Ödülü’nü simgeleyen ve Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz heykel verilecektir. Ayrıca ödül sahibi Lebriz.com sanatçı katalogları bölümünde, 2 yıl süreyle online katalog hakkı kazanacaktır.

SERGİ

Nuri İyem Resim Ödülü verilen eser ve seçici kurulun sergilenmeye değer bulduğu diğer eserler, 20 Haziran – 7 Temmuz 2017 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde sergilenecek ve bir sergi kataloğu hazırlanacaktır.

TELİF HAKKI

Yarışma sonunda Nuri İyem Resim Ödülü’nü alan eser, bütün telif haklarıyla Evin Sanat Galerisi tarafından satın alınmış gibi işlem görür. Evin Sanat Galerisi; ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserleri, etkinliklerinde, eğitim faaliyetlerinde, afiş, katalog, broşür vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve gösterme, medyada yayınlama hakkı da dahil olmak üzere 5846 sayılı Yasadan doğan tüm telif haklarına herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır.

DİĞER HUSUSLAR

Ödül almayan ve sergilenmeye değer görülmeyen eserler, 06.06.2017 ile 13.06.2017 tarihleri arasında sanatçılara Evin Sanat Galerisi’nden iade edilecektir. Posta ve kargo ile yollanan eserler, üzerinde yer alan adrese aynı şekilde iade edilecektir. Bu süre zarfında geri alınmayan eserlerden ve oluşacak her türlü zarardan Evin Sanat Galerisi hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Ödül almayan ancak sergilenmeye değer bulunan eserler, sergileme süresinin bitiminde sanatçılara 08.07.2017 – 14.07.2017 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nden iade edilecektir. Evin Sanat Galerisi, 15.07.2017 – 15.08.2017 tarihleri arasında kapalı olacağından bu süreçte geri alınmayan eserlerden dolayı herhangi bir neden ileri sürülerek sorumlu tutulamaz. Tüm katılımcılar bu husustaki taleplerinden ekte yer alan Form 1’de sunulan şartnameye imza attıkları anda peşinen feragat etmiş sayılacaklardır.

Ayrıca, yarışmaya katılan sanatçılar tüm yarışma şartlarını ve seçici kurul kararlarını peşinen kabul etmiş sayılacaklardır.

Şartnamede belirtilmeyen hususlarda veya herhangi bir tereddüt halinde, sanatçı ile Evin Sanat Galerisi arasında çıkabilecek anlaşmazlıklarda, seçici kurul hakemlik yapacaktır. Anlaşmazlıkların hallinde Seçici Kurul yetkilidir.

Yarışmaya Katılacak Tüm Ressamlarımıza Başarılar Dileriz.

form
Nuri İyem Resim Yarışması 2017 1