“Nuri İyem Resim Ödülü” Resim Yarışması

Her sanatçı yarışmaya, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış, sergilenmemiş veya  yayınlanmamış en fazla 2 eser ile katılabilir.

Katılımcı yarışmaya katıldığı eser veya eserler haricinde, en az 10 (on) adet eserinin görselleri ve özgeçmişinin basılı olarak yer aldığı bir dosyayı, başvuru sırasında teslim edecektir. CD’ye kayıtlı olan veya dia olarak teslim edilen görseller kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Yarışma, Seçici Kurul Üyeleri ve Evin Sanat Galerisi’nin anlaşmalı sanatçıları dışında 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşı tüm sanatçılara açıktır.

Yarışma, tuval veya duralit, sunta, kontraplak benzeri sıkıştırılmış ahşap malzemeler üzerine yağlıboya veya karışık teknikle uygulanan eserleri kapsamaktadır. Kağıt üzerine çalışılmış veya cam ile çerçevelenmiş eserler kabul edilmeyecektir.

Yarışmaya katılacak eserlerin kenar ölçüleri 140 cm’den büyük olmamalıdır.

Resimler; sergilenmeye hazır bir şekilde (çerçeveli ya da kenarları çıtalanmış olarak), imzalı, arka yüzünde sanatçının adı ve soyadını, eserin adını, boyutlarını belirten bir etiket yapıştırılmış olarak teslim edilmelidir. Teslimat sırasında şartnamenin ekinde yer alan form eksiksiz olarak önceden doldurulmuş olmalıdır. İstenilen tüm hazırlıklar teslimat öncesi gerçekleştirilmiş olmalıdır.

Resimlerin teslim alınmasına 31.05.2019 tarihinde saat 10.00’da başlanacaktır. Son teslim tarihi 02.06.2019 saat 19.00’a kadardır. Eserlerin iade işlemi, organizasyon bitiminde, diğer hususlar başlığı altında belirtilen tarih aralıklarında aynı şekilde yapılacaktır.

Teslimat ve iade nakliye bedellerinin tamamı yarışma katılımcılarına aittir. Posta ve kargo ile
gönderilecek eserlerin tüm sorumluluğu katılımcılara aittir. Teslimat ve nakliye esnasında doğabilecek her türlü zarar ve ziyandan, ve organizasyon sırasında doğal afetlerden kaynaklanan zararlardan Evin Sanat Galerisi sorumlu değildir. Yarışma için teslim edilen eserlerin sigorta sorumluluğu resim sahiplerine aittir.

ÖDÜL
Ödül alan sanatçıya 10.000 Türk Lirası’nın yanı sıra, Ödül Belgesi ile “Nuri İyem Resim Ödülü”nü simgeleyen ve Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz heykel verilecektir.

Kurucumuz Evin İyem’in kaybı sebebiyle bu seneye mahsus olmak üzere onun anısı adına “Evin İyem Jüri Özel Ödülü” verilmesine karar verilmiştir. Bu ödül Nuri İyem Resim Ödül’ünü alan eser dışında, jürinin belirleyeceği başka bir esere verilecektir. Jürinin belirlediği katılımcının, sonuçların açıklanmasından itibaren 4 ay içerisinde dilediği tarihler arasında Paris’te bir haftalık kültür – sanat gezisi (uçak bileti, Paris’te konaklama, müze girişleri, belirli bir günlük harcama dahil) karşılanacaktır. Ayrıca “Evin İyem Jüri Özel Ödülü”nü alan sanatçıya, bir Nasip İyem yapıtının, bu ödül adına özel olarak hazırlanmış bir
röprodüksiyonu verilecektir.

http://www.evin-art.com/system/uploads/exhibition/catalog/211/NIRO_Sartname_2019.pdf