Nuh Çimento İlköğretim Okulu Bilim Şenliği 2011

7.BİLİM VE TEKNOLOJİ ŞENLİĞİ

   
 Bilineni değil bilinmeyeni,
Arayıp bulmanın adıdır bilim.
                              Görüneni değil görünmeyeni,                            
Arayıp sormanın adıdır bilim.
 
Sayın veliler, sevgili öğrenciler; 8 Haziran 2011 de düzenlemiş olduğumuz bilim şenliğimize katıldıysanız ilgi çekici çalışmaları zevkle görmüşsünüzdür. Ancak katılmamışsanız çok güzel etkinliklerden mahrum kaldığınızı söyleyebiliriz. . Bu tür etkinliklere öğrencinizle beraber katılmanın faydalarından uzun uzadıya söz etmeyeceğiz. Katılan öğrenciler, gördüklerini ömür boyu unutmayacaklardır. Bu şenlikte gördüklerini, ömür boyu uyulama için fırsat kollayacak, öğrenmeğe sürekli kolaylık sağlayacaktır. Hele birde
” bunu ben yaptım” keyfini yaşıyorsa, deney anında elini yakmışsa, yada  yanından misafirler geçerken ne anlatacağım duygusu ile azıcık yanakları kızarmışsa, o anı unutması mümkün mü sizce?
Bu tür etkinliklerin insan için önemini tartışmıyoruz. Velilerimizin bu tür etkinlikleri önemsemelerini ve katkılarını esirgememelerini bekliyoruz.
Bu şenliğe eserleriyle katkıda bulunan, etkinlik sırasında görev alan öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunuyor, bu tür çalışmalara her zaman katkılarını bekliyoruz.
7.BİLİM VE TEKNOLOJİ ŞENLİĞİMİZ’e tüm çevre okullar davetli olup katılım gerçekleştirenlere, çalışmalarımızda bize her türlü desteği sağlayan değerli müdürümüz Abdurrahman ÖZ ve müdür yardımcılarımız Ali ÖZKAN ile İsmet UÇAR’ a, yine katkıda bulunan öğretmen arkadaşlarımıza ve  milli eğitim müdürlüğümüze sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
SEVGİLİ ÖĞRENCİLER, SENEYE  KATKILARINIZLA DAHA GÜZEL OLACAĞINI NIN GARANTİSİNİ VERİYORUZ.  ŞİMDİDEN HAZIRLANMAYA BAŞLAYINIZ. YARIŞACAK PROJELERİ SEÇEREK  SERGİLEYECEĞİZ. 1.,2.VE 3.YE ÖDÜL VERECEĞİZ. ŞİMDİDEN ÇALIŞMALARA BAŞLAMANIZI TAVSİYE EDERİZ. KOLAY GELSİN.
  

 
         
         
         
         
         
         
         
         

Fen ve teknoloji dersi öğretmenleri
Erkan BALCI,   Ekrem KIZILTAŞ,  Fatma ÇOBAN
 
Teknoloji tasarım dersi öğretmeni  
Sezen ERGİN