Nobel Ödüllü Aziz Sancar gençlerle buluştu

Prof. Aziz Sancar
Prof. Aziz Sancar Takvimi

Nobel Ödüllü Aziz Sancar, Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı tarafından düzenlenen bir etkinlikte gençlerle bir araya geldi. Etkinlikte, Sancar gençlere Nobel’e uzanan başarı yolculuğunu anlattı ve onlara başarı için bazı tavsiyelerde bulundu.

Sancar, konuşmasına bilime olan ilgisinden bahsederek başladı. Çocukluğundan beri bilimle ilgilendiğini ve bu alanda başarılı olmak istediğini söyleyen Sancar, “Bilim, benim için bir tutku. Bu tutkuyu kaybetmemek ve hep çalışmak gerekiyor” dedi.

Sancar, başarılı olmak için disiplinli olmak gerektiğini de vurguladı. “Bilim, disiplin gerektiren bir alan. Çalışmak ve araştırma yapmaktan asla vazgeçmemek gerekiyor” diyen Sancar, “Başarılı olmak için çok çalışmak, çok okumak ve çok araştırmak gerekiyor” diye konuştu.

Sancar, gençlere hedef belirlemelerini de tavsiye etti. “Hedefleriniz olmalı ve bu hedefler doğrultusunda ilerlemelisiniz” diyen Sancar, “Hedefleriniz sizi motive edecek ve yolunuzdan sapmamanızı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Sancar, gençlere özgüvenlerini de korumalarını söyledi. “Özgüven, başarının en önemli unsurlarından biridir” diyen Sancar, “Özgüveninizi kaybetmeyin ve kendinize inanın” dedi.

Sancar, gençlere hayallerinin peşinden gitmelerini de tavsiye etti. “Hayallerinizin peşinden gidin ve asla pes etmeyin” diyen Sancar, “Başarılı olmak için hayallerinize inanmalı ve bu yoldan asla sapmamalısınız” diye konuştu.

Etkinliğin sonunda, gençler Sancar’a sorularını yöneltti. Sancar, gençlerin sorularını içtenlikle yanıtladı.

Etkinlik, gençlerin Sancar’dan ilham alması ve başarılı olmak için gerekli motivasyonu kazanması açısından önemli bir etkinlik oldu.

İşte Aziz Sancar’ın gençlere verdiği bazı tavsiyeler:

  • Bilime olan ilginizi kaybetmeyin ve bu alanda başarılı olmak için çok çalışın.
  • Disiplinli olun ve araştırma yapmaktan vazgeçmeyin.
  • Hedefleriniz olsun ve bu hedefler doğrultusunda ilerleyin.
  • Özgüveninizi koruyun ve kendinize inanın.

Hayallerinizin peşinden gidin ve asla pes etmeyin.