NİTSO İş Fikri Proje Yarışması

NiTSO öncülüğünde ve NiTSO bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulları’nın desteği ile Ödüllü İş Fikri Proje Yarışması;
“Kır kabuğunu
bir fikir de sen bul-2”
Girişimcilik Yarışması Başlıyor!
“En iyi iş fikrini ben bulurum” diyenler sizin için bir fırsat doğuyor. Niğde Ticaret ve Sanayi Odası (NiTSO) ile bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulları’nın öncülüğünde ilk kez 2011 yılında gerçekleştirilen iş fikri proje yarışmasının ikincisi düzenleniyor.
“Kır kabuğunu, bir fikirde sen bul-2 ” adlı iş fikri proje yarışması ile Niğde ilinde girişimcilik potansiyeli ve değerlerini ortaya çıkaracak en ekonomik, en işlevsel ve yenilikçi iş fikirleri aranıyor. Hayatı kolaylaştıracak, ihtiyacı karşılayacak, yatırıma dönüştürülebilecek, yenilikçi ve fark yaratacak fikirleri bulmayı amaçlayan ödüllü “Kır kabuğunu bir fikirde sen bul-2” iş fikri proje yarışması için geri sayım başladı.
Niğde’de ilk kez 2011 yılında yapılan ve yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasını sağlayan “Kır Kabuğunu Bir Fikir de Sen Bul” ödüllü iş fikri proje yarışmasının ikincisini başlatıyoruz.
“Kır Kabuğunu Bir Fikir de Sen Bul-2” yarışması bu yıl önceki yarışmadan farklı olarak hem 18 yaş ve üzeri gerçek kişiler için hem de lise ve dengi düzeyde öğrenim gören öğrenciler için olmak üzere iki kategoride düzenlenecektir. Birinci kategoriyi kapsayan 18 yaş ve üzeri gerçek kişiler için yarışmada ilk etapta ilk on belirlenecek ve sözlü mülakata çağrılacaktır. Sözlü mülakat sonunda ilk üçe kalan yarışmacılar belirlenecektir. 18 yaş ve üzeri gerçek kişileri kapsayan birinci kategoride; birinciye 8.000 TL, ikinciye 5.000 TL, üçüncüye 3.000 TL para ödülü verilecektir. Para ödülünün yanı sıra ilk üçte yer alan yarışmacılara iş fikirlerini hayata geçirmeleri koşuluyla NiTSO’nun yayınlarında ücretsiz reklam yayınlama ve gelecekte açılması planlanan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ kursuna ön elemesiz katılma hakkı verilecektir.
Genç ve yaratıcı beyinlerin girişimci potansiyeli yüksek, kaliteli projeler ortaya koymalarını hedefleyen ikinci kategoride ise, mülakat yapılmaksızın ilk üçe kalan yarışmacılar belirlenecektir. Ödül olarak birinciye notebook, ikinciye tablet pc, üçüncüye fotoğraf makinesi verilecektir.

Başvurular 18 Kasım 2013 Pazartesi günü başlayacak ve 20 Aralık 2013 Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir.
Ödüllü iş fikri proje yarışmasına katılmak isteyenlerin yapmaları gereken, en iyi iş fikrini bulmak ve başvuru formunu doldurmak.
Başvuru ve daha fazla bilgi için iletişim adresi:

Adres: Niğde Ticaret ve Sanayi Odası
Bankalar Caddesi No:17 Merkez/ NİĞDE
e-mail:www.nitso.org.tr
Tel: 0 388 233 55 01 Fax: 0 388 233 55 00