Niğde Uluslararası Resim Yarışması

Niğde Belediyesi ve Niğde Uluslararası Sanatçılar topluluğu ile birlikte gerçekleştirilecek olan bu etkinlik; ANI (Türkiye), GAPi (Hollanda), PAS (Portekiz), Leading Art (İran), Acces (Fransa) ve Arte Global (Brezilya) tarafından desteklenmektedir.

Konu: “Medeniyetlerin Yaşatıldığı Şehir” NİĞDE

Amaç: Ülkemiz ettik Uluslararası Sanatçıların eserleri ile Niğde şehrini sanatla daha da güzelleştirmek, Niğde’nin doğa güzelliklerini, tarım faaliyetlerini, Kültürel ettik tarihi zenginliklerini bütün, renkliliği ile dünyaya tanıtmaktır.

Bütün dünya projelerini, 2021 yapılacak olan bu etkinlikte yerimizi davet ediyoruz.

BAŞVURU VE KATILIM KOŞULLARI

Yarışma, yarışmacı Kurul Üyeleri, sınav birinci dereceleri dışında 18 yaşının tamamını yakın ve uluslararası tüm profesyonel ve yarışmacı Seça kapsamında.

Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Yarışmaya katılacak eserlerde, Niğde kültürünü, tarihi ve güzelliklerini gözden geçirmesiyle yorumlamak. Niğde fotoğraflarından daerek ya da yeniden yorumlayarak, söz konusu da soyutlanmış, tuval üzeri yağlı boya ya da akrilik çalışmalar çalışmaları.

Eser görsel çerçeve ya da amaçsızlarının. Eser üzerinde işaretli isim, logo, tarih vb işaretler bulunmamalıdır.

Yarışmaya taşınan araçlar üzerinde, yapıt içinde olmayan şekilde kullanılmamış gibi takılmak ve yanaltmaya yönelik her türlü müdahale ve kullanım için başvuru yapılması hakkında başvuru yapılır.
Çalışmaların kısa kenarı 60 cm’den az.

Ön değerlendirme için; Sanatçının adı, kısageçi, alternatif adresi vesikalık fotoğrafı, ikamet adresi, adresi-posta adresi ve telefonmiş ile nasıl bir araç biçimi ve Sosyal Niğde Belediyesi fotografı ile e-mail ( @nigde.bel.tr) alternatif gönderilecek olup hiçbir gönderi ( kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.

Çalışmanın yüksek küçüklüğü (1 – 5 MB jpg), adı, ölçü, teknik ve yılı belirtilebilir.
Elektronik posta ile gönderilecek eserlerde oluşan araçlarda, onlardan sorumlu değildir.
Ön değerlendirme tahmini, ilgili tarihlerde eser sahiplerine e-posta ile bilgi gelecek.
Niğde Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü teslim teslim olacaktır.
Kargo gönderiminden kaynaklanan bir durumdaki tüm ürünlerden satın alınabilir.
Kargo ücreti kendisine aittir.

Teslim edilen eserler tarafından değerlendirilerek ödül kazanan ve sergilenmeye değer olanlar eserler 6698 sayılı kişisel Verilerin Korunması için uygun olarak Niğde Belediyesine uygun olarak web yarışma duyurul.

Başarı ve mansiyon sınavına hak kazanan eser tarafından yetiştirilmek üzere, Niğde Belediyesi tarafından teslim edilenlerden 30 gün, Formunda (Ek-2) teslim hesabına aktarılacak.
Yarışmada ödül ve sergilenme hakkı tüm ürünlerde Niğde Belediyesine aittir. Katılımcı yarışmaya eserinda eserinin Niğde Belediyesi tarafından yayımlanması kabul edilir.

Bu yarışma için gönderilmiş olan çalışmalar, Niğde Belediyesi tarafından katalog oluşturulacaktır. Ödül ve haktan yararlanabileceklerin ne kadar iyi düşünülmüş ve analiz edilebilir.

Katılımcı tarafından yarışmada ödül, hak kazanılan eser hibe olarak kabul edilmiştir.

Yarışmada hediye edilecek, hak sahibi ve eserini hibe edilecek eserler Niğde Belediyesi Sanat Koleksiyonunda daimi kalacak ve belgelendirilecektir.

Eserlerde yer alacak görseller ile ilgili kullanım, telif vb. taleplerden doğabilecek sorumluluklar yarışmacıya aittir.

Seçici kurulacak olan ön değerlendirmede bulunacak olan eser olacak olan posta ile bilgilendirme yapılacaktır. Daha önce yola koyulması gerekiyor.

Onun en fazla 1 (bir) eserle yarışmaya katılabilir.

Şartnamedeyen seçimlerde ya da öngörülerde bulunmaz. Kararları arzudur.

Yarışmaya eser göndererek tüm yarışmacılar, uygun bir seçimde uymayı kabul edilir. Bu koşullara uymayan uygulamamak için.

Yarışma Gönderi Başvuru Bitiş Tarihi: 31 Ağustos 2021