Nevşehir’da Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

üniversite bursu
üniversitelilere burs

Nevşehir’de üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlar şunlardır:

  • Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Vakfı (NEVÜ-VAK)
  • Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü
  • Nevşehir Belediyesi
  • Nevşehir Ticaret Borsası
  • Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası
  • Nevşehir Sanayici ve İşadamları Derneği (NESİAD)
  • Nevşehir Sağlıkçılar Derneği
  • Nevşehir Eğitimciler Derneği
  • Nevşehir İmam Hatip Liseliler Derneği

Bu kurumlar, maddi durumu yetersiz olan, başarılı ve ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Burs başvuruları genellikle her yıl ekim ayında açılmakta ve şubat ayında sonuçlanmaktadır.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Vakfı (NEVÜ-VAK), Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin öğrencilerine burs veren en büyük kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Nevşehir’de yaşayan öğrencilere burs veren bir kurumdur. Vakıf, lisans, ön lisans ve yüksek lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Nevşehir Belediyesi, Nevşehir’de yaşayan öğrencilere burs veren bir kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Nevşehir Ticaret Borsası, Nevşehir’de yaşayan öğrencilere burs veren bir kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir’de yaşayan öğrencilere burs veren bir kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Nevşehir Sanayici ve İşadamları Derneği (NESİAD), Nevşehir’de yaşayan öğrencilere burs veren bir kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Nevşehir Sağlıkçılar Derneği, Nevşehir’de yaşayan sağlık çalışanlarına mensup öğrencilere burs veren bir kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Nevşehir Eğitimciler Derneği, Nevşehir’de yaşayan eğitimcilere mensup öğrencilere burs veren bir kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Nevşehir İmam Hatip Liseliler Derneği, Nevşehir’de bulunan imam hatip liselerinden mezun olan öğrencilere burs veren bir kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Bu kurumların burs başvuruları için gerekli belgeler ve başvuru şartları, ilgili kurumların web sitelerinde yer almaktadır. Öğrenciler, burs başvurularını bu sitelerden veya kurumlara doğrudan başvurarak yapabilirler.