Nesin Matematik Köyü 2016 Aratatil Lineer Cebir Programı

Tarih: 18-24 Ocak 2016 (Köy’e geliş 17 Ocak 2016)

Amaç: Lineer cebir matematiğin en temel konusudur. Lineer cebir bilmeden matematikte bir üst seviyeye geçmek mümkün değildir. Durum böyleyken, öğrencilerin lineer cebirde zorlandıkları bir başka gerçektir. Bu temel sorunu gidermeyi hedefliyoruz. Öğrencilerden ders saatları dışında kendi başlarına çalışmalarını bekliyoruz.

Hedef kitle: İleri seviyede lise ve matematik bölümü lisans öğrencileri

Kontenjan: 100 kişi

Ücret: Programın ücreti 300 TL’dir. Bu ücreti ödeyemeyecek olanlara kısmi ya da tam burs verilir. Bütçenizin izin verdiği ölçüde etkinliğe maddi katkıda bulunacağınızı umuyoruz. (Kurumumuz karşılıklı anlayış ve güvene önem vermektedir.) Ücrete barınma, günde 4 öğün yemek, çay, su ve temel ihtiyaçlar dahildir. Nesin Matematik Köyü, kâr amacı gütmemektedir.

Başvuru: Başvuru formu için tıklayın. Başvurunuzun ulaştığına dair bir onay mesajı gönderilecektir. Eğer üç dört gün içinde mesaj almamışsanız lütfen bir daha yazın, başvurunuz muhtemelen elimize geçmemiştir.

Kayıt: Belli aralıklarla başvurular değerlendirilir ve sonuçları e-postayla iletilir. Ödeme ve kayıtla ilgili tüm işlemler başvurunuz kabul edildikten sonra yapılacaktır.

Kayıt ve başvuru işlemleriyle ilgili sorularınız için: Mehmet Nihat Şan, mnsan@nesinvakfi.org

Program: Günde 6 saat lineer cebir işlenecektir.

Eğitmenler: Prof. Dr. Ali Nesin ve arkadaşları

İçerik: Halka, cisim, vektör uzayı, modül, altmodül, üreteçler, lineer bağımsızlık, serbest modüller, taban, boyut, tümleyen, bölüm modülü, homomorfi, çekirdek, matrisler, temel teoremler ve uygulamaları.