NATIONAL MARITIME MUSEUM

Ulusal Denizcilik Müzesi, Kraliyet Rasathanesi ve Kraliçe’nin Evi teklif dünya çapında koleksiyonları, uzmanlık ve tesisleri. bir benzersiz ve unutulmaz bir öğrenme deneyimi yaşama müfredat getirerek geniş interaktif programları ve kaynakları yelpazemize önemli aşamaları arasında öğrencilere ilham ve hayran olacak.

Ulusal Denizcilik Müzesi Tarihi
 
The Royal açılması, 1937.
Ulusal Denizcilik Müzesi (NMM)
Kolonad yürürken Kraliyet Ailesi
, 1934 yılında resmen Parlamento Yasası ile kurulmuş ve Kral George VI halka açılan 27 Nisan 1937 tarihinde. 17. yüzyılda, Kraliçe Evi , 1950’lerden itibaren , Greenwich Kraliyet Rasathanesi .

Yelkenli mavna da vardır Shamrock National Trust tesiste ortaklaşa Ulusal Denizcilik Müzesi ve Tamar, Cornwall National Trust ait, Cotehele Tamar, Cornwall ve  ‘Valhalla’ gemi ‘süsü toplama  Tresco, Isles Sicilya.

Müzesi binaları denizcilerin çocuklar için bir okul olarak 1807 yılında hayatına başladı. Bir slayt gösterisi izleyin sitenin öyküsü .

Greenwich bir deniz müzesi
Greenwich şimdi ne Boyalı Hall (1707-1726) Sir James Thornhill tamamlanmasıyla birlikte kültürel bir ziyaretçi hedef olarak geliştirmeye başladı Royal Naval College (Denizciler için Kraliyet Hastanesi olarak 1694 yılında kurulmuştur). 1823 sonunda 300 portre, resim ve sanat eserlerini içeren bir ‘Ulusal Deniz Sanat Galerisi’, Ten Salonu, kendi türünün ilk oluşturuldu. ‘Deniz üniversite’, 1873-1998 – Royal Naval College olunca ayrı bir Deniz Müzesi Hastane binaları da kurulmuştur.

1910 yılında kuruluşundan sonra, Sualtı Araştırma Derneği (SNR) bağımsız bir ‘ulusal deniz ve denizcilik müzesi’ kurma amacı geliştirdi. Bu 11.000 öğeleri üzerinde 1927-1928 yılında, zengin üyelerinden biri olan Sir James Caird (1864-1954), Derneği tarafından düzenlenen bir açık çağrı deniz baskı AGH Macpherson Koleksiyon satın aldı. Ayrıca eğitim gemisi gemi modelleri satın Merkür , diğer pek çok öğe onun tarafından satın alınmış veya aksi bağışlanan .

, 1934 tarihli Kanunun geçen kalıcı NMM Mütevelli yerine geçici bir Mütevelli kurulu, 1927-1934, kazanılmış. Deniz Müzesi Koleji ve diğer resmi malzemenin içeriği de 1934 tarihli Kanun kapsamında NMM Mütevelli bakımı transfer edildi, Boyalı Hall Greenwich Hospital Collection 1936 yılında ayrı bir anlaşma ile eklenmektedir.

1934 yılında ölümünden Müzesi ilk Direktörü Sekreteri ve Sayman SNR ve arkasındaki ana fikri ve örgütsel gücü, hem de eski Royal Naval College Tarih Profesörü Profesör (Efendim) Geoffrey Callender (1875-1946), Müze oluşturma.

Günümüze, için 1933 Kraliçe yeni Müzesi, 11 Mayıs 1999 açılışında konuşan , başlangıçta ayrı Kraliyet Donanması İltica olarak, Kraliçe’nin Evi ve ilgili binalar 1806 yılından bu yana işgal eden boşaltılmasıyla, Suffolk taşındı ama 1933 Greenwich Kraliyet Hastane Okulu ile birleştirerek 1821 18. yüzyıl Greenwich Hastane Okulu. Ev İşleri Bakanlığı ve yan kanatları tarafından restore edilmiş, 1807-1876 arasında Okulu eklendi, müze dönüşüm uzun bir süre büyük ölçüde Sir James Caird pahasına başladı: bu sadece 1951 yılında tamamlanan Royal hakkında daha fazla bilgi Hastane Okulu .

Tüm Müzesi binaları, daha sonra çeşitli zamanlarda yükseltilmiştir . Merkezleme ana galerileri tam modern bir yeniden yapılanma Neptün Mahkemesi 1999’da tamamlanmıştır.

2011 yılında Ulusal Denizcilik Müzesi’nde açılan Sammy Ofer Kanat , Ulusal Denizcilik Müzesi tarihinin en büyük gelişme. – Kalıcı bir galeri kanat Müzesi geçici gösterir, tam bir program aşamasına sağlayan özel bir sergi galerisi, Voyagers – İngiltere’nin hikaye ve deniz tanıtır; Greenwich Parkı’na bakan bir kafe ve brasserie ve bir devlet of-the-art kütüphane ve arşiv ilk defa ana site üzerine çok Müzesi’nde dünyaca ünlü arşiv getiriyor.

Koleksiyonları ve finansman
Müze, ticari faaliyet ve sponsorluk türetilen ek gelir Hükümeti tarafından finanse edilmektedir . Giriş, Ulusal Denizcilik Müzesi, Kraliçe Evi ve Kraliyet Rasathanesi Astronomi Merkezi ücretsiz . Masraflar Flamsteed Evi ve Meridian Avlu, ve bazı özel sergiler için de geçerlidir. Müze amaç ve hedefler bugünkü ana hatlarıyla Finansman Anlaşması .

Koleksiyonları, birçok başka müzelerin İngiltere’de kredi milyon 2.48 hakkında öğeleri içermektedir . Greenwich genel galerilerine tematik olarak düzenlenmiş bir seçim ekranı ve kalanı kamu yararı ve araştırma için çeşitli yollardan erişilebilir . NMM küçük tekne toplama çoğunluğu yeni sergilenen Ulusal Denizcilik Müzesi, Cornwall Falmouth.

Müzesi deniz sanat (İngiliz ve 17. yüzyıl Hollanda), haritacılık, resmi kayıtları, gemi modelleri ve planları, bilimsel ve seyir aletleri, zaman da dahil olmak üzere el yazmaları dahil olmak üzere, İngiltere’nin deniz tarihiyle ilgili dünyanın en önemli holdinglerin (Gözlemevi) tutmak ve astronomi, ve diğer birçok kategoride.

İngiliz portreler toplama sadece boyutu Ulusal Portre Galerisi ve Nelson ve Cook ile ilgili holdingler tarafından aşılması durumunda, pek çok diğer bireyler arasında, rakipsiz . Dünyanın en büyük denizcilik , defterler de dahil olmak üzere 15. yüzyıla kadar uzanan tarihi bir referans kitaplığı (100.000 cilt) Müze koleksiyonları hakkında daha fazla bilgi edinin ya da üzerinde 9000 nesneleri üzerinde görüntülemek Sanal Kolleksiyonlar.

Mimari önemi
Kraliçe’nin Evi Müzesi ana binaların mimari öneme de eşsizdir, özellikle ‘Maritime Greenwich’ olarak yazılı tarihi park ve saray manzara, kilit taşı , 1997 yılında UNESCO Dünya Miras .

Gözlemevi orijinal parçası Flamsteed House (1675-1676), Sir Christopher Wren tarafından tasarlanan ve İngiltere’de ilk amaca bilimsel araştırma tesisi oldu.

The National Maritime Museum