Nasreddin Hoca Fıkraları Resim Yarışması

Resim Yarışması
Nasreddin Hoca Fıkraları Resim Yarışması

Nasreddin Hoca fıkralarının eğitici yönü tartışılmaz bir gerçektir. Fıkraların iyimserlik, hayata bağlı ve ümitli olma, özeleştiri yapabilme, hoşgörülü, tedbirli olma, kötü alışkanlıkların zararları, dış görünüşe önem vermeme gibi eğitici ögeler barındırdığı bilinmektedir. Geleceğimizin emanetçisi olan gençlerimizin manevi olarak sağlıklı nesiller olarak yetişmeleri hedefimizdir. Hem Eskişehir hem de Türk kültürünün simgesi olarak büyük bir yere sahip olan Nasrettin Hoca ve fıkralarını genç öğrencilerimizin tanımalarını, fıkraların içeriklerini ve ana mesajlarını kavrayarak hayatlarına dahil pozitif kazanımlar elde etmelerini benimsemekteyiz.

Bu sebeplerden dolayı Özel Ümit Hastaneleri olarak değerli öğrencilerimizin Nasrettin Hoca Fıkralarını görsel dille anlatabilme ve resimlere nasıl aktaracağınızı merak ediyor geleneksel resim yarışması konumuzu “NASRETTİN HOCA FIKRALARI” başlığı altında belirlemiş bulunuyoruz.

Tüm değerli öğrencilerimize başarılar diliyor, resimlerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

ŞARTNAME;

• Konu: “NASRETTİN HOCA FIKRALARI ”

• Eskişehir, ili ve ilçelerindeki özel ve resmi okullardaki 5,6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımı ile yapılacaktır.

• Her öğrenci yarışmaya daha önceden herhangi bir yarışmaya katılmamış 1(bir) eseriyle katılabilir.

• Resimler 35×50 cm ölçülerinde resim kâğıdına yağlı pastel boya ile yapılacaktır.

• Yarışmaya gönderilecek resimlerin arka sayfasına www.umithastanesi.com.tr adresinde bulunan yarışma etiketine ÖĞRENCİNİN ADI, SOYADI, YAŞI, OKULU, VELİSİNİN ADI – SOYADI VE TELEFON NUMARASI BİLGİLERİNİN EKSİKSİZ olarak doldurulması ve resmin arkasına yapıştırılması gerekmektedir.

• ÖĞRENCİLER RESİMLERİNİ OKULLARINDA İLGİLİ KİŞİYE TESLİM EDECEKTİR, HER OKULDAN SEÇİLEN 5 ESER en geç 25.11.2022 Cuma günü mesai bitimine kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Bölümü’ne ELDEN VEYA POSTA İLE ULAŞTIRMALARI GEREKMEKTEDİR.

• Posta yoluyla gönderilen resimlerin nakliyeden dolayı doğabilecek hasar, yırtılma ve kaybolma durumlarından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Bölümü ve hastanemiz sorumlu değildir.

• Yarışmaya jüri üyelerinin birinci derece yakınları katılamaz.

• Kazanan yarışmacılar 02.12.2022 cuma tarihinde www.umithastanesi.com.tr,

www.facebook.com/umithastanesi ve www.instagram.com/eskisehirozelumithastaneleri/ adreslerinde açıklanacaktır.

• Dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan resimler sergilenecektir. Ödül töreni tarihi hastanemiz tarafından yarışma sonrası, yukarıda verilen sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılacak, dereceye giren öğrencilerimizle telefon ile iletişime geçilecektir.

ÖDÜLLER

BİRİNCİYE; 3 ÇEYREK ALTIN

İKİNCİYE; 2 ÇEYREK ALTIN

ÜÇÜNCÜYE; 1 ÇEYREK ALTIN

MANSİYON

DÖRDÜNCÜ, BEŞİNCİ VE ALTINCI YARIŞMACILARA; 1 GRAM ALTIN

Sorularınız İçin Ulaşım:

• 0 222 335 0 335 Dahili: 1200 – 1234