NASA Uzay Uygulamaları Yarışması

NASA Uzay Uygulamaları Yarışması

NASA Space Apps Challenge (NASA Uzay Uygulamaları Yarışması), 29-30 Nisan 2017 tarihlerinde dünyanın farklı şehirlerinde 48 saat boyunca sürecek bir hackathon (kod yazma şenliği). Etkinlikte kod yazanlar, bilim insanları, tasarımcılar, hikaye anlatıcıları, üreticiler, oluşturucular, teknoloji uzmanları ve uzaya meraklı herkes bir araya gelip Dünya’da ve uzayda karşılaşılan güçlüklere meydan okuyacak.

NASA, bu seneki etkinliğin Türkiye ayağını geçen seneki Ankara temsilcisi Tunahan Liman ve ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu ile birlikte yürütmeye karar verdi. ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu, Türkiye’nin en aktif ve çalışkan topluluklarından biri olup, çeşitli etkinliklerle ismini duyurmuştur.

ODTÜ Genç Girişimciler olarak vizyonumuz ise, ODTÜ’de öğrencilerin girişimcilik ruhunu uyandırmak ve girişimciliğin, ülkemizin genç istihdamı sorununu çözebilecek bir araç olduğu konusunda farkındalık yaratmaktır.

Siz de NASA’ya ait verilerin dünya genelindeki sorun çözücülere sunulacağı bu organizasyonun bir parçası olabilir, ortak vatanımız Dünyayı daha iyi anlamak için bu heyecan dolu etkinliğe katılabilirsiniz.

2016’daki hackathon organizasyonu çerçevesinde altı kıtada düzenlenen 160 etkinliğe 15.000’den fazla insan katılmıştı. Bu yıl 29-30 Nisan’da gerçekleştirilecek etkinliğe katılmak için ise çok az zamanınız kaldı.

https://2017.spaceappschallenge.org/locations/ankara/

http://spaceapps.odtuggt.org/tr/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here