NASA Space Apps Challenge

NASA tarafından 8 yıldır düzenlenen Space Apps Challenge her geçen yıl daha fazla ülkede düzenleniyor. NASA bu projeyle beraber yaratıcılığı yetenekle birleştiren beyinlere ulaşmak için küresel bir hackathon düzenliyor. Dünya çevre problemlerinin çözülmesi, uzayda ilerlemek ve insanlığın geliştirilmesi için yeni fikirler bulmak üzerine, uygulamalar ve platformlar yaratan ve bu organizasyon her yıl daha da büyüyen bir ilgiyle karşılanıyor.

İlk kez 2012 yılında 25 şehirden 2000 kişinin katılımıyla düzenlenen bu etkinliğin sonucunda 100’den fazla çözüm üretildi ve takımların ortak çalışmasıyla üretilen bu çözümler NASA’nın projelerinde yer aldı.

Space Apps Challenge katılımı ile developer dünyasına yakınlaşma ve en yetenekli developer ve hardware beyinleriyle network oluşturma fırsatı sağlanmış oluyor. Her şehrin bir de kendi lokal jürisi olduğu için ve seçilen işler global platformda şehri temsil edeceği için bilim dünyasında oldukça saygın bir PR şansı yakalanmış oluyor.

Katılımcılar NASA’nın sağladığı kaynaklardan faydalanabiliyor. Space Apps Challenge‘ın
Ankara ayağı bu sene 19-20 Ekim tarihleri arasında ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu
tarafından düzenleniyor.

Yarışmanın kazananları ülke bazında ve küresel arenada ödüllendirilecek olup 20 Nisan’da jürinin seçeceği finalistler yerel proje birincileriyle yarışacaktır. Yarışmaya katılmak için uzman kod yazarı, astrofizikçi ya da mühendis olmak gibi şartlar aranmamakta olup herkesin katılımına açık bir yarışmadır.

İLETİŞİM
ODTÜ Kampusu-İktisadi İdari Bilimler Fakültesi
İşletme Bölümü B Blok-Zemin Kat-GGT Topluluk Odası
Çankaya/ANKARA

https://www.facebook.com/spaceappsankara