‘’MY WATER OF LIFE’’ e Twinning Projesi

PROJE HAKKINDA
Küresel ısınma ve iklim değişikliği, dünyayı belirsiz bir geleceğe sürükleyerek su zengini ülkeleri bile tehdit ediyor. Bu nedenle su okuryazarlığı, yaşam için hayati bir kaynak olan suyun korunması ve muhafazası için son derece önemlidir. Bu proje ile öğrenciler suyun günlük yaşamlarındaki davranışını gözlemleyerek, nasıl kirlendiğini ve nasıl korunması gerektiğini deneyimleyerek öğrenecekler. Öğrenciler arasında su okuryazarlığının yaygın kullanımı, ekolojik sistemin korunmasına önemli katkı sağlayacaktır.

HEDEF
Bu proje ile dünyada artan su kirliliğine karşı su bilinci oluşturularak öğrencilerin su okuryazarı olmaları hedeflendi. Ayrıca dünyadaki en önemli kaynaklardan biri olan ve sorumsuzca kullanılan suyun öğrencilerimiz, velileri ve öğretmenleri arasında daha dikkatli ve ekonomik bir şekilde kullanılması hedeflendi. Ayrıca web 2.0 araçları ile öğrencilerin yabancı dil becerilerinin geliştirilmesi ve bilgisayar, cep telefonu gibi teknolojilerin güvenle kullanılması amaçlandı.
KARIŞIK ÜLKE TAKIMLARINDAKİ ÇALIŞMALARIMIZ
Karışık Ülke Takımı 3. TAKIM “Kuraklık Artışının Bitki Çeşitliliği ve Ormanlara Etkileri”
Mentör Öğretmenleri: Nazan Yılmazer ve Maria Leonor Neves Alves ve Öğrencilerimiz
* Bu amaçla karma ülke ekiplerinde, “Kuraklık Artışının Bitki Çeşitliliği ve Ormanlara Etkileri” araştırıldı, öğrenildi ve farkındalık yaratıldı. * Proje ortaklarımızla karma takımlar kurduk.Biz 3.takım olarak “Kuraklık Artışının Bitki Çeşitliliği ve Ormanlara Etkileri”ni araştırdık öğrencilerimizle.Bunun için önce toplantı yaptık.Araştırma yaptık.Araştırma yazılarımızı forumda paylaştık.Slogan ve posterler oluşturduk.Karma takımımızla birlikte yaptığımız çalışmaları bir e kitap ile birleştirdik.Twinspace sayflarda paylaştık.

https://www.storyjumper.com/book/read/105391516/6081d8602d287

PROJE ORTAKLARIMIZ HAKKINDA
Türkiye,Arnavutluk,İspanya,Portekiz ve İtalya’dan 16 öğretmen,145 öğrenci ile, birlikte çalıştık.
”Yaşam Suyum” projemize çok emek verdik. ”Su Okuryazarlığı ”farkındalığı yarattık. Tüm öğretmen ve öğrenci proje ekibimize çok teşekkür ederiz.
Kuruculuğunu Fatma Kılıç hocamın yaptığı ,bizlerin de proje ortağı olduğu projemiz ”My water of Life” çevre ile ilgili ”su okuryazarlığı’ ‘konusunda farkındalık yaratmaya devam edecek.
15.09.2020 tarihinde başlayan projemiz 30.05.2021 tarihine kadar devam edecektir.

Nazan YILMAZER
Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi /Konya/Türkiye