MY STORY MATHEMATICS / HİKAYEM MATEMATİK

Matematik Dersi, problem çözme kazanımlarını hikayeleştirerek yazılı ve sözlü anlatım becerilerini etkinliklerle, sanatla, oyunla, web 2.0 araçları ile disiplinler arası bir  yaklaşım kazandırarak süreci eğlenceli hale getirmeyi amaçlanmaktadır. Öğrencilerimizin özgüvenini, kavrama, problem çözme, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi istiyoruz. Bu nedenle projenin başından sonuna kadar etkili kurgulama, hikayeleştirme,  okuma- yazma-anlama, problem çözme ve sanatsal çalışmalar yapılacak,  okuma ve yazma sevgisi kazandırılmaya çalışılacaktır.

 

 

Proje kurucusu Necmi Şahin İlkokulu 1/B Sınıfı Öğretmeni Nuray  BOLATBAŞ YILDIZ ve  Konya Karaman  Piri Reis  İlkokulu Öğretmeni  Serpil DOĞAN’dır. Projeye Necmi Şahin İlkokulu 1/C sınıfı öğretmeni İlkay ÖZDEMİR başta olmak üzere, Romanya Scoalo Gimnaziala  “Constantin Platon” Bacau dan Valentina Gabriela SOLOMON, Ankara Şehit Adil Yurtoğlu İlkokulu’ndan Munise ÖCAL, Mardin Nusaybin Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’ndan Mine İŞ ve Nevşehir Derinkuyu Cumhuriyet İlokulu’ndan Hatice Işık KÖK katkı sunmuştur. Öğretmen ve öğrencilerine teşekkürler.

1980 yılında Çorum'da doğdum. Kırıkkale Ünv. Eğitim Yönetimi Bölümünden mezun oldum. Ankara Ünv. EYTEP de yüksek lisans yaptım. Necmi Şahin İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Meslekte 17. yılımı çalışıyorum. Gelişmek ve gelişime önderlik etmek vazgeçilmezimdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

six + ten =