My Dream Job eTwinning Projesi

iNTERAKTİF VE İŞBİRLİKÇİ ÜRÜNÜMÜZ

 Öğretmenler eğitime tüm hızıyla devam ediyor

Pandeminin hayatımıza girmesiyle başta eğitim olmak üzere sosyal yaşantımızda ve birçok alanda alışık olmadığımız bir sekte yaşadık. Eğitime ve öğrenmeye en açık dönem olan okul öncesi yılları insan beyninin en verimli çalıştığı algı ve hafıza dönemidir. Bu dönemde Covit19 salgınının getirdiği hasarı en aza indirmek için çalışan eğitimcilerden Konya Selçuklu Keskesler Anaokulu öğretmenleri gerek yüz yüze gerekse uzaktan eğitimin yanında çeşitli Avrupa projeleriyle öğrencilerin hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Anaokulu öğretmeni Hülya Doğan Karabulut’un aktif yürüttüğü ‘My Dream Job’ (Bana Bir Masal Anlat) eTwinning Projesi’ nde mesleki oryantasyonla ilgili konular ele alınıyor. Çocuklar, hareket, sanat, dil ve matematik oyunları gibi çeşitli etkinliklerle gelecekte karşılaşacakları mesleklerle tanışıyorlar.

Projede geçtiğimiz haftalarda interaktif ve işbirlikçi puzzle çalışması yapıldı. Gönderilen linkle çalışmaya katılan minik twinnerlar çevrimiçi buluşmada resme, parçalarına ve özelliklerine karar vererek hep beraber yapbozu oluşturdular. Kendi yarattığımız yapbozu birlikte yapmak heyecan ve mutluluk verici idi.

Öğrencilerin, gerek çevrimiçi uzman toplantıları gerekse çeşitli görsel ve slaytlarla destekledikleri sunumları ile merak etme, soru sorma, araştırma yapma, bilgi toplama deneyimleri destekleniyor. Geleceğin teknoloji çağıyla iç içe olacak çocuklarımız, teknoloji ve interneti güvenli bilinçli kullanmayla ilgili eğitimler alıp, kendi yaş seviyelerine uygun web2.0 araçları kullanarak etkinlikler yapıyorlar. Tüm proje öğretmenlerimize ve idarecilerimize kolaylık ve başarılar dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

twelve − six =