Müze Öğretmen Atölyeleri Başvurusu

Öğretmen Atölyeleri
Öğretmen Atölyeleri

ÇEKÜL BİLGİ Ağacı Öğretmen Atölyeleri, öğretmenler ve eğitim alanında çalışanlar için “Bir Öğrenme Ortamı Olarak Müzeler ve Müzede Drama” etkinliğini çevrimiçi gerçekleştiriyor.

Öğretmen eğitimleri için sayfamızı ziyaret ediniz.

Öğretmen Atölyeleri

Etkinlikte katılımcılar hem sanal müze kullanımı hakkında bilgi ve becerilerini geliştirecek hem de yeni bir öğrenme ortamı ve aracı olarak, yaratıcı drama tekniklerini kullanarak müzeleri sınıf ortamına taşıma imkânı elde edecek.

Müz e.d.e. Dramanın kurucusu Gül Bulut yürütücülüğündeki ücretsiz etkinliğin kontenjanı 50 kişi. Yaklaşık 90 dakika sürecek atölyeden önce Sanal Çanakkale Troya Müzesini ziyaret etmeyi unutmayın!

Gül Bulut
Müzede Drama Kurucusu
Klasik filolog, arkeolog, kültürel miras yönetimi uzmanı, yaratıcı drama eğitmeni ve müze eğitimcisi. “Kültürel miras ve müzeler” farkındalığını yaygınlaştırmak ve müzeleri gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası hâline getirebilmek için Müz e.d.e. Drama oluşumunu başlattı.

NOT: Kaliteli bir deneyim için etkinlik sırasında sanal müze deneyimini telefondan, Zoom bağlantısını ise bilgisayardan sağlamak faydalı olacaktır. Yanınızda biri telefon diğeri bilgisayar olacak şekilde 2 adet cihaz bulundurmanızı tavsiye ederiz.

2 Şubat Cuma 14.00 – Gül Bulut ile Öğretmenler İçin Müzede Drama Atölyesi

Kayıt için bağlantı profilde: ogretmenlericindrama2024