Müze Kiti Projesi Öğretmen Eğitimi

Öğretmen Eğitimi
Müze Kiti Öğretmen Eğitimi

Troya Müzesi ve Ören Yeri Müze Kiti Projesi Öğretmen Eğitimi başvuruları başladı!

16-17 Ekim 2021 tarihlerinde Troya Müzesi ve Troya Ören Yeri’nde gerçekleştirilecek eğitim Çanakkale ve çevre illerde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ortaokul ve liselerde görev yapan tüm devlet okulu öğretmenlerinin başvurusuna açık.

Müze Kiti Projesi’nin beşinci adımı olan, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği, Milli Eğitim Bakanlığı ve Komet Kültür ve Sanat Projeleri işbirliği ile gerçekleştirilen Troya Müzesi ve Ören Yeri Müze Kiti Projesi, kültürel miras, Batı Anadolu coğrafyası, Ege medeniyetleri kültür ve tarihi, Batı Anadolu’da yaşam biçimleri, ticaret, sanat ve zanaat ve de müze eğitimi konularını kapsamaktadır. Öncelikli olarak ortaokul öğretmenleri için tasarlanmış olan Troya Müzesi ve Ören Yeri Müze Kiti Öğretmen Eğitimi 16-17 Ekim 2021 tarihlerinde Troya Müzesi ve Troya Ören Yeri’nde gerçekleştirilecektir. Eğitim, Çanakkale ve çevre illerde T.C. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ortaokul ve liselerde görev yapan tüm devlet okulu öğretmenlerimize açıktır.

Eğitime başvuruda bulunmak için aşağıdaki formu doldurmanızı rica ederiz.

Eğitimin detayları aşağıdaki gibidir:

Troya Müzesi ve Ören Yeri Müze Kiti Projesi

Öğretmen Eğitimi

Öncelikli olarak ortaokul öğretmenlerine yönelik tasarlanmış olan Troya Müzesi ve Ören Yeri Müze Kiti Projesi, müze deneyimini sınıf içinde başlatan, müzede devam ettiren ve edinilen bilgilerin yeniden sınıfta pekişmesini sağlayan bir deneyim tasarımıdır. Troya Müzesi ve Ören Yeri’ni ele alan diyalog temelli bilgi kartlarından ve etkinliklerden oluşan müze kitinin nasıl kullanılacağına dair hem teorik hem de pratik bilgileri 10 saatlik bir eğitim sonunda edinen ortaokul ve lise öğretmenleri, bu eğitim ve kit sayesinde öğrencilerine Troya Müzesi ve Ören Yeri’nin kültürel mirasımız için önemini aktarabilecek ve Troya Müzesi ve Ören Yeri’nde rehberlik etme becerisini kazanacaklardır.

Troya Müzesi ve Troya Ören Yeri’nde gerçekleşecek olan 5 saatlik rehberli tura ve Troya Müzesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan 5 saatlik teorik eğitime katılarak eğitimi tamamlayan öğretmenler eğitim sonunda ücretsiz olarak birer adet Troya Müzesi ve Ören Yeri Müze Kiti (müze deneyimi öncesi sınıfta ele alınacak ders içerikleri ve etkinlikleri, zaman çizelgesi, müze deneyimi kartları, destekleyici görseller, müze ve ören yeri krokisi, müze deneyimi sonrası etkinlikleri ve öğrenci kitapçığından oluşur) alma hakkını kazanacaktır. Öğretmenlerin sınıflarında bulunan öğrenci sayısı kadar (Öğrenci kitapçığı, müze krokisi ve etkinliklerden oluşur) Öğrenci Kiti ise öğretmenlerin bağlı oldukları okullara imza karşılığı iletilecektir.

NOT:

Eğitimin kontenjanı 200 kişidir. Troya Müzesi Konferans Salonu’nun kısıtları sebebiyle eğitimler 100’er kişilik iki grup olarak yapılacaktır. Eğitime kaydolan öğretmenlerin dahil oldukları grup ve eğitim akışı kendisine eğitimden önce bildirilecektir. Eğitim ücretsizdir. Konaklama, ulaşım ve diğer harcamalar ise öğretmenlere aittir. Müze Kiti Projesi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyen öğretmenlerimiz aşağıdaki mecralar üzerinden incelemede bulunabilirler:

Web: muzekiti.com

Instagram: muze_kiti

Facebook : muzekiti

Twitter: muzekiti

Öğretmen Kriterleri:

Eğitim, Çanakkale ve çevre illerde T.C. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ortaokul ve liselerde görev yapan tüm devlet okulu öğretmenlerimize açıktır.

Eğitim tarih ve saatleri:

1. Grup (100 öğretmen)

16 Ekim 2020

09:30- 10:00- Troya Müzesi / Kayıt

10:00-15:00- Troya Müzesi Konferans Salonu / Teorik Eğitim

17 Ekim 2020

10:00-12:00- Troya Müzesi Rehberli Tur

13:00-15:00- Troya Ören Yeri Rehberli Tur

2. Grup (100 öğretmen)

16 Ekim 2020

09:30- 10:00- Troya Müzesi / Kayıt

10:00-12:00- Troya Müzesi Rehberli Tur

13:00-15:00- Troya Ören Yeri Rehberli Tur

17 Ekim 2020

10:00-15:00- Troya Müzesi Konferans Salonu / Teorik Eğitim

​Troya Müzesi ve Ören Yeri Müze Kiti Öğretmen Eğitimi Başvuru
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfcAMhQclhVluxz2eEmLUPx_FfR-fDEOI6P8NXwkwd-n6neKA/viewform

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.